dieta pudełkowa
Życie codzienne

Dieta pudełkowa receptą na zaoszczędzenie czasu

W obecnych czasach szybkie tempo życia to niemal już reguła. Pędzimy, mamy ogrom pracy, zajęć i obowiązków, często nie znajdując czasu na to, aby ugotować sobie cokolwiek, nie mówiąc o przygotowywaniu zbilansowanej i zdrowej diety.

Przez ten cały pęd jesteśmy zmęczeni, brakuje nam odpowiedniej ilości składników odżywczych, a dla wygody i szybkości sięgamy po niezdrowe posiłki i przekąski, co powoduje, że zbędne kilogramy rosną w zatrważającym tempie.

Jeśli nie mamy czasu i pomysłu, a mimo to chcielibyśmy odżywiać się zdrowo, albo jesteśmy osobami aktywnymi, które chciałby stosować zbilansowaną dietę, to dieta pudełkowa, czy inaczej po prostu cateringowa, będzie strzałem w dziesiątkę.

Na czym polega dieta pudełkowa?

Początek przygody z tego rodzaju dietą będzie podobny jak przy dietach, w których sami musimy sobie wszystko przygotować, a mianowicie będzie się rozpoczynała konsultacją z dietetykiem. Pomoże on określić cel, do którego chcemy dążyć, nie ważne, czy zachodzi potrzeba zrzucenia zbędnych kilogramów, czy wzbogacenia diety, czy nawet przytycia.

Po konsultacjach z dietetykiem na podstawie osobistych oczekiwań, ale także wieku, wagi, wzrostu i ogólnego stanu zdrowia, zostaje ustalony indywidualny jadłospis, oczywiście uwzględniane są także także preferencje klienta. Może być to dieta wegetariańska, wegańska, bezglutenowa, czy dla cukrzyków, opcji jest z pewnością bardzo wiele, a sprzedawcy diet pudełkowych starają się sprostać wymaganiom każdego klienta.

Dieta pudełkowa charakteryzuje się głównie tym, że za przygotowanie posiłków ustalonych przez dietetyka nie odpowiada osoba będąca na diecie, ale firma cateringowa, u której owa dieta została zmówiona. Najprościej mówiąc, jedynym zadaniem klienta jest zjedzenie wszystkiego, co dostarczą do domu czy pracy. Brzmi zaskakująco dobrze, prawda?

Większość oferowanych na rynku diet pudełkowych opiera się na pięciu zbilansowanych posiłkach:

  • śniadaniu
  • drugim śniadaniu
  • obiedzie
  • podwieczorku
  • kolacji.

Wady i zalety diety pudełkowej

Jak każda dieta, również dieta pudełkowa ma swoje zalety i wady. Bez wątpienia niepodważalną zaletą diety tego typu jest zaoszczędzanie czasu. Nie trzeba przechodzić całego procesu gotowania, począwszy od ustalenia, co właściwie ugotujemy, zrobienia zakupów, kończąc na samym przygotowywaniu posiłku, co jest często bardzo pracochłonne.

Nie wspominając już, że samodzielne gotowanie, tak, aby zgadzała się kaloryczność, nie należy do łatwych zadań. Dietę pudełkową można zmówić aż na 7 dni tygodnia, czyli jest opcja, że w weekend także nie trzeba będzie gotować.

Kolejną ogromną zaletą, jeśli nie najważniejszą, jest fakt, że posiłki są prawidłowo zbilansowane, zdrowe, a co za tym idzie wspomagają w odchudzaniu i niosą ogromne korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Jedzenie dostarczane w wybrane miejsce jest zapakowane w specjalne pudełka, dzięki czemu posiłki są świeże, aromatyczne i po prostu smaczne.

Jeśli chodzi o wady diety pudełkowej, można do nich zaliczyć koszty, które musimy ponieść, jeśli zdecydujemy się na taką formę diety. Trzeba też bardzo rozsądnie i dokładnie wybierać firmę oferującą catering dietetyczny pod kątem certyfikatów, pozwoleń i przestrzegania zasad higienicznych. Przed wyborem warto zapoznać się z opiniami na temat firm, oraz skorzystać z dnia testowego.

Jak bardzo dieta pudełkowa uszczupli nasze finanse?

Tak jak wspomniano w powyższej części artykułu, dieta pudełkowa nie należy do tanich. Ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych i dochodzą nawet do 70 zł za dzień. Cena jest uzależniona od rodzaju diety, zapotrzebowania kalorycznego, firmy cateringowej oraz marki na rynku.

Dieta pudełkowa to z pewnością rewolucja w świecie diet. Zyskuje ona popularność wśród osób aktywnych fizycznie czy celebrytów oraz stale się rozwija, w szczególności w większych miastach.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz