Blog

Wolne rodniki – jak z nimi walczyć

Działanie wolnych rodników, upływ czasu, stresujący tryb życia – wszystko to sprawia, że nasza skóra z wiekiem traci nie tylko elastyczność, ale też blask i zdrowy wygląd. Czasu nie da się zatrzymać. Można jednak odwrócić pewne jego negatywne skutki. W większości bowiem wynikają one z tego, jak na naszą skórę działają oksydanty. Włókna kolagenowe i elastyna, a także poziom kwasu hialuronowego w komórkach ulegają wręcz drastycznemu zmniejszeniu. W wyniku tego spada poziom nawilżenia, a toksyny – zamiast być sprawnie usuwane – gromadzą się w komórkach skóry. Na efekty tego typu procesów nie trzeba długo szukać. Pierwsze zmarszczki, zwiotczenia, poszarzała cera mogą stać się problemem już po 25 roku życia.

Rzecz jasna, prócz kosmetycznych zabiegów można uciec się do “klasycznych” sposobów, jak wartościowa dieta, nawilżanie od zewnątrz i od wewnątrz, regularna aktywność fizyczna na świeżym powietrzy, czy oczyszczanie organizmu przy pomocy specjalnych kuracji. Specjalistyczne zabiegi są jednak obecnie bardziej dostępne, dlatego też warto czasami zdać się na pomoc profesjonalistów z dziedziny medycyny estetycznej. Szczególnie, jeśli spodziewane rezultaty zabiegu są tak dobre, jak w przypadku bezinwazyjnej mezoterapii bezigłowej. Mezoterapia bezigłowa polega na zaaplikowaniu odżywczych substancji w skórę przy pomocy specjalnie dostosowanych impulsów elektrycznych (których częstotliwość i rodzaj można regulować). By procedura przebiegała bez zakłóceń, skóra pokrywana jest początkowo żelem przewodzącym (o jednoczesnych właściwościach nawilżających i pielęgnacyjnych). Następnie można wprowadzać składniki preparatów, jednocześnie stymulując produkcję elastyny i kolagenu w komórkach, a także usprawniać działanie układu limfatycznego. Inne impulsy umożliwiają zwiększenie przepływu krwi w tkankach, dzięki czemu wspierają proces detoksykacji organizmu.

Mezoterapia bezigłowa wykazuje mnogość zastosowań. Poza redukowaniem zwiotczeń, zmarszczek czy usuwaniem z organizmu toksyn, możliwe jest również eliminowanie cellulitu oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej (szczególnie podskórnej), nawilżanie, tonizowanie, normalizowanie cery trądzikowej.

Oczywiście kluczem do sukcesu jest nie tylko właściwy rodzaj fali elektromagnetycznej, ale też rodzaj stosowanego preparatu. Podobnie jak w wypadku mezoterapii igłowej można stosować różne mieszanki, dobierane do indywidualnych potrzeb pacjentki, jej wieku, rodzaju skóry oraz rodzaju problemu kosmetycznego, z którym się ona boryka. Wybór obejmuje więc rozliczne preparaty przeciwzmarszczkowe, nawilżające, dotleniające, ułatwiające detoksykację, wyszczuplające, rozbijające komórki tłuszczowe, antyoksydacyjne. Koszty zabiegu także zależą od wykorzystanych surowców, mogą dochodzić nawet do kilkuset złotych za jedną sesję. Pierwszy zabieg to jednak tylko wstęp do kolejnych, warto więc przygotować się na nieco większy wydatek. Zabiegi powtarzamy systematycznie, w kilkudniowych odstępach, a kiedy zakończymy kurację, dobrze pamiętać o comiesięcznym utrwaleniu uzyskanych rezultatów.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz