Dom,Finanse

Umowa przedwstępna kupna mieszkania

Kredyty hipoteczne są dziś najczęstszym sposobem finansowania inwestycji w nieruchomości, bowiem większość z nas nie ma wystarczającej sumy pieniędzy na kupno mieszkania bądź wybudowanie domy wyłącznie za własne pieniądze. Kupno mieszkania na kredyt hipoteczny nie jest prostym przedsięwzięciem.Wielu osobom wydaje się, że wystarczy wybrać mieszkanie później pożyczka i wszystko załatwione.

W rzeczywistości należy uzbroić się w cierpliwość. Formalności związane z kredytem hipotecznym są chyba największe i najbardziej żmudne ze wszystkich, weźmy chociażby pod uwagę wybór mieszkania, które chcemy kupić za kredyt, jeżeli zdecydujemy się na mieszkanie z pierwszej ręki, czyli od dewelopera zapewne zaoszczędzimy sobie formalności bowiem jeśli zdecydujemy się na mieszkanie z rynku wtórnego nie wiemy na jakiego sprzedającego natrafimy.

Jak wybrać mieszkanie

Udając się do banku po kredyt hipoteczny powinniśmy mieć już wybrane mieszkanie, bowiem na podstawie wartości nieruchomości bank dokonuje obliczenia kosztów zadłużenia. Jeżeli więc wybraliśmy mieszkanie z rynku wtórnego powinniśmy mieć pewność, że cena mieszkania i warunki sprzedaży są już ustalone. Wiele słyszy się o nieuczciwych właścicielach mieszkań, którzy mimo omówienia z kupującym wszystkich szczegółów sprzedaży mieszkania w ostatniej chwili wycofują się z transakcji ze względu na otrzymanie lepszej propozycji.

Wówczas gry formalności kredytowe są już na finiszu musimy zaczynać wszystko od początku. Aby unikać podobnych sytuacji kredytobiorca powinien zdecydować się na coś czym jest umowa przestępna czyli inaczej przedwstępna umowa sprzedaży mieszkania. Wtedy mamy pewność, ze sprzedający nie wycofa się w ostatniej chwili z błahych powodów. Należy jednak zaznaczyć, że pełnoprawna umowa przedwstępna to umowa spinana u notariusza.

Mogą Ci się spodobać