Biznes

Podejmowanie decyzji przy braniu kredytu

Oferta instytucji finansowych w dziedzinie kredytowania klientów indywidualnych jest tak różnorodna, że każdy ewentualny kredytobiorca przed podjęciem decyzji powinien przeanalizować wiele ofert, by zdecydować się na tę najbardziej dla siebie właściwą. Nie jest to proste, szczególnie w przypadku długoterminowych kredytów hipotecznych, nic dziwnego, że staramy się skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy w przystępny sposób przekażą nam informacje dotyczące kredytów w różnych bankach.

Usługi doradztwa finansowego nie są jeszcze u nas rozpowszechnione, nie wszyscy potencjalni kredytobiorcy zdają sobie sprawę z tego, jakim ułatwieniem może być skorzystanie z usług specjalisty i wspólna analiza ofert dostosowanych do potrzeb danego klienta. Doradca finansowy może zrobić przegląd wszystkich kredytów hipotecznych dostępnych na rynku usług bankowych przez ich porównanie pod względem atrakcyjności i rzeczywistego oprocentowania uwzględniającego wszelkie dodatkowe koszty. Dodatkową zaletą skorzystania z usług doradcy finansowego może być fakt, że klient otrzyma wsparcie także przy przygotowywaniu wniosku kredytowego, co może znacząco wpłynąć na jego pozytywne rozpatrzenie. Doradca może również zaproponować złożenie wniosku w kilku placówkach bankowych i dopiero po otrzymaniu odpowiedzi pomóc w wybraniu optymalnej dla klienta oferty kredytowej. W sytuacji, gdy banki zaostrzyły procedury oceny zdolności kredytowej, pomoc specjalisty może być naprawdę cenna, by uzyskać maksymalną możliwą do uzyskania kwotę kredytu hipotecznego.

Klient nadal jednak może nie być zdecydowany na skorzystanie z usług doradcy finansowego, warto więc tutaj wspomnieć, że te usługi z reguły nie są odpłatne, renomowane instytucje doradztwa finansowego, jak Expander czy Open Finance mają podpisane umowy o współpracy z wieloma bankami, od których otrzymują prowizje, natomiast sam fakt, że klient banku skorzystał z ich pomocy nie wpływa na naliczenie mu należności z tego tytułu. Warto korzystać zawsze z usług uznanych instytucji o dobrej renomie, wiarygodnych na rynku tego typu usług finansowych, co gwarantuje, że klient otrzyma szczegółowe  i przede wszystkim obiektywne informacje o kredytach, związanych z nimi kosztami i czynnikach ryzyka, jakie mogą zaistnieć przy długoterminowym kredycie hipotecznym.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz