Blog

Nowoczesne zaproszenia ślubne – nowe trendy

Zaproszenie ślubne jest tylko kawałkiem papeterii, jednak każda para młoda chce, aby ich zaproszenia wyróżniały się na tle innych. Z założenia osoby, którym wręczamy zaproszenie na najważniejszą uroczystość naszego życia, mają być pod wrażeniem estetyki i pomysłu wykonania zaproszenia.

Już dawno do lamusa odeszły czasy, kiedy zaproszenia ślubne miały mniej więcej jednolity wygląd, jak działo się to w latach 90’, gdzie niemal każdy wzór zaproszeń ślubnych wyglądał według tego samego schematu. Zazwyczaj były to zaproszenia wykonane z białego, lśniącego pergaminu, przedstawiające dwie obrączki, kwiaty i napisy wyryte złotą, floresowatą czcionką. Dzisiaj jest już zupełnie inaczej – zaproszenia mają różnorodne, ciekawe formy. Mogą być stylizowane jako kartki zawierające telegram, wycinki z kalendarza, czy też wygląd biletu teatralnego.

Nie zapominajmy, że zaproszenia ślubne mają być zapowiedzią tego, co czeka gości za kilka miesięcy. Ważny jest w tym przypadku przejrzysty układ i estetycznie wykonany projekt graficzny. Zaproszenia możemy zaprojektować sami i zlecić wykonanie wybranej firmie, bądź zamówić gotowy szablon ze strony www, z nadrukowanymi już wcześniej szczegółami dotyczącymi uroczystości, takimi jak data, miejsce, godzina, imiona i nazwiska zaproszonych osób, informacja o miejscu wesela oraz prezentach, które życzy sobie para młoda zamiast kwiatów.

Wybór zaproszeń, powinien być dostosowany do motywu przewodniego wesela. Jeżeli więc mamy już wybrane dekoracje do Sali weselnej i kościoła, nie powinniśmy mieć problemu z wyborem szaty graficznej zaproszenia – powinno pasować do głównego motywu. Jeżeli więc chcemy zorganizować wesele w stylu ludowym, warto by było aby zaproszenia miały na sobie motywy ludowe w postaci kolorowych kwiatów, kogucików i tym podobne. Jeżeli zaś chcemy na weselu szaleć w stylu lat 60’, na zaproszeniu powinny znaleźć się kropki i czcionka w stylu tamtych czasów. Zaproszenia ma być wizytówką naszego wesela. Przeanalizujmy więc, jakie skojarzenia mają wzbudzać wręczane przez nas zaproszenia.

Oferta zaproszeń ślubnych on-line jest ogromna. Osoby szukające w Internecie wzoru na zaproszenie, niejednokrotnie dostają zawrotu głowy od liczby zamieszczonych tam pomysłów i propozycji. Warto poznać kilka wskazówek, które pomogą nam wybrać najlepszy wzór zaproszenia, bądź zaprojektować je samemu:

Kolorystyka zaproszenia musi odpowiadać stylowi wesela i jego motywowi przewodniemu, o ile taki istnieje. Odcienie znajdujące się na karcie, powinny odzwierciedlać to, co goście zastaną na Sali weselnej.
Na estetykę zaproszenia wpłynie odpowiednio dobrana czcionka oraz rozkład informacji na poszczególnych stronach zaproszenia.
Zdecydujcie, jaką formę ma mieć zaproszenie – czy będzie to pojedyncza karta, rulonik, a może tradycyjna, składana forma (która wcale nie musi być nudna)?
Na zaproszeniu może być dodana ilustracja, np. w postaci waszego wspólnego zdjęcia, lub rysunku przedstawiającego młodą parę.
Koperty powinny być dobrze dobrane i dopasowane do charakteru zaproszenia.

Rozkład informacji dotyczących uroczystości, powinien być jasny i przejrzysty. Nie należy zapominać o dopisku z prośbą o potwierdzenie przybycia do konkretnego dnia, oraz numery telefonów do pana i panny młodej. Najlepiej podawać dwa numery telefonów, ponieważ rodzina nie znająca naszego narzeczonego bądź narzeczonej, zadzwoni do osoby z którą jest spokrewniona.

Zaproszenie na ślub może również odzwierciedlać wasze zainteresowania, co nada mu jeszcze bardziej indywidualnego charakteru. Jeżeli oboje pracujecie jako prawnicy, zaproszenie może być w formie „dożywotniego wyroku”, jeśli zaś kochacie teatr, zaproście gości na „komedię w dwóch aktach”. Szukając odpowiednich sformułowań, nie używajmy górnolotnych i przesadnych frazesów, ponieważ niechcący możemy odnieść skutek odwrotny do zamierzonego.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz