Blog

Jak działa laser w kosmetyce?

Cera naczynkowa nie należy do najłatwiejszej w utrzymaniu. W jej przypadku wymagana jest wysoka systematyczność stosowania zabiegów prowadzących do wzmocnienia naczynek i zmniejszenia rumienia oraz konieczność bezwzględnego unikania sytuacji sprzyjających pękaniu naczynek. Nie jedną osobę może to zacząć w pewnym momencie po prostu męczyć, ale cóż taka jest natura tego typu skóry i nic się na to nie poradzi… Otóż nie, tak wcale być nie musi. Istnieje innowacyjna metoda radzenia sobie z cerą naczyniową – zamykanie naczynek przy zastosowaniu lasera. Co więcej, by skorzystać z takiego zabiegu nie trzeba się udawać do chirurga plastycznego czy widnieć przez kilka miesięcy na liście oczekujących. Wystarczy odwiedzić salon kosmetyczny posiadający tego typu zabieg w portfolio swoich usług.

Na czym polega poddanie naczynek działaniu lasera?

Światło lasera przenika przez skórę i dociera w głąb naczyń, gdzie po zetknięciu z zawartą w nich hemoglobiną podlega ono zamianie na energię cieplną. W efekcie czego, naczynko ulega obkurczeniu i trwałemu zamknięciu. Reakcja ta jest dla pacjentki bezbolesna, może ona odczuć jedynie drobne pieczenie. W miejscu poddanym działaniu lasera możliwe jest także powstanie lekkich siniaków czy obrzęków skóry. Znikną one jednak w ciągu kilku dni lub godzin, a w ich miejscu będzie widoczna gładka, jasna skóra. Zabieg ten jest, zatem całkowicie bezpieczny i w czasie jego przeprowadzania nie ulega uszkodzeniu skóra ani tkanki. Raz zamknięte naczynko jest już zniszczone na zawsze, jednak przy jednym zabiegu nie da się uchwycić wszystkich naczynek na raz, zabieg należy, więc z reguły powtórzyć. Częstotliwość i czas trwania zabiegów są zróżnicowane w zależności od wielkości, zabarwienia i głębokości położenia naczynek. W przypadku małych naczynek wskazane jest odbycie serii 3-5 zabiegów w odstępach 3-4 tygodni, z kolei w sytuacji likwidacji większych naczynek, liczba zabiegów może urosnąć do 8.

Co należy zrobić przed zabiegiem, a co po nim?

Przed poddaniem się działaniu lasera należy pamiętać o tym by nie opalać skóry około 3 tygodnie przed planowanym terminem zabiegu oraz zaniechać peelingów czy użycia kremów rozjaśniających około tydzień przed zabiegiem. W dniu terapii ważne jest z kolei by zaniechać spożycia alkoholu i środków przeciwbólowych i pamiętać o odpowiednim nawodnieniu swojego organizmu (warto wypić przed zabiegiem około 2 litry wody). Równie ważne jest stosowanie odpowiednich praktyk po odbytym zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu bezwzględnie należy zaniechać poddawania skóry działaniu kosmetyków, mydeł czy dezodorantów. Na około 3-4 tygodnie należy także zapomnieć o opalaniu się. Jeśli nie da się całkowicie ukryć miejsca poddanego działaniu lasera przed słońcem, konieczne jest posmarowanie go kremem z wysokim filtrem. Istnieją również inne, mniej restrykcyjne zalecenia, z którymi z pewnością zapozna Ciebie dobra kosmetyczka Warszawa, podczas dokonywania zapisu na zabieg laserowego zamykania naczynek.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz