olejek do twarzy
Blog

Jak wybrać olejek do pielęgnacji twarzy? 

Każda kobieta marzy o zdrowej i promienistej cerze. Żeby jednak uzyskać piękną skórę, musimy o nią odpowiednio zadbać. Kluczem natomiast jest świadoma pielęgnacja. Oznacza to, że musimy dobrać kosmetyki do naszego rodzaju cery i postawić na wysokiej jakości oraz naturalne produkty. W domowej pielęgnacji z całą pewnością nie może zabraknąć olejku do twarzy. I to na nim się dziś skupimy. Jak wybrać olejek do pielęgnacji twarzy?

Dlaczego warto używać olejków do pielęgnacji twarzy? 

Główną zaletą, która przemawia na korzyść olejków naturalnych  jest to, że są dużo skuteczniejsze od gotowych kosmetyków (nierzadko kremów). Zapewniają maksymalne nawilżenie i odżywienie skóry. Dodatkowo pielęgnują rzęsy oraz brwi. Dużą zaletą olejków naturalnych jest fakt, że nie zawierają sztucznych i zapychających pory substancji. Dzięki temu nadają się do użycia do każdego rodzaju cery. Chociaż pamiętać o doborze odpowiedniego olejku do naszej skóry. Co więcej, naturalne olejki są uniwersalne. Możemy stosować je na noc oraz na dzień, jako bazę do maseczek odżywczych, czy docelowy produkt nawilżający. Najlepszej jakości olejki do twarzy i ciała znajdziesz na https://ultrabeauty.pl/

Jak dobrać olejek do cery? 

Musimy wiedzieć, że pielęgnacja olejkami przynosi efekty tylko wtedy, kiedy produkt jest odpowiednio dobrany do naszej cery. Źle dobrany olejek może spowodować, że stan naszej cery ulegnie pogorszeniu. Jak dopasować olejek? Do skóry suchej najlepiej sprawdzą się oleje nieschnące. Konsystencja kosmetyku jest dosyć ciężka i dogłębnie nawilża skórę. Taki olejek wolno się wchłania, za to zapewnia doskonałą barierę ochronną. Olejek do cery suchej warto stosować szczególnie w zimę, kiedy skóra narażona jest na niskie temperatury. Tutaj sprawdzi się na przykład olejek z awokado, orzechów laskowych czy dzikiej róży. 

Do cery tłustej musimy za to postawić na kompletne przeciwieństwo, czyli olejek schnący. Kosmetyk ma lekką konsystencję i szybko się wchłania. Dzięki temu nie pozostawia filmu na skórze. Na liście olejków schnących znajdziemy olejek z pestek winogron, wiesiołka, czarnuszki i konopny. Trzecim rodzajem są olejki półschnące, idealne do cery mieszanej. Również mają lekką konsystencję, dzięki czemu nie zapychają porów. Jednocześnie odżywiają skórę i zapewniają odpowiedni poziom nawilżenia. Do olejków półschnących zaliczamy olejek ze słodkich migdałów (ten również polecany jest do pielęgnacji rozstępów), pestek moreli i arganowy. Pamiętaj, że podstawą świadomej pielęgnacji twarzy są właśnie olejki. Przy odpowiednio dobranym kosmetyku uzyskasz piękną i promienistą cerę. 

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz