Czas wolny

Filmowe perełki — 3 niesamowite produkcje idealne na wieczorny seans

Jeśli brakuje Wam pomysłów na ciekawe spędzenie najbliższego wolnego wieczoru, proponujemy seans filmowy! Ta propozycja z pewnością przypadnie do gustu każdemu bez wyjątku. Dziś przedstawiamy trzy tytuły filmów, dla których warto zasiąść przed telewizorem lub przed wielkim ekranem na sali kinowej.

M3GAN — przerażająca sztuczna inteligencja

Najpierw produkcja dla tych, którzy lubią się bać. “M3GAN” to jeden z najnowszych amerykańskich horrorów z 2022 roku reżyserii Gerarda Johnstone’a. Opowiada o programistce, która opracowała nowoczesną lalkę korzystającą z technologii sztucznej inteligencji, czyli tytułową M3GAN. W początkowym zamyśle robot miał wyręczyć rodziców w kwestii opieki nad dziećmi. W praktyce okazuje się inaczej. Lalka opiekująca się siostrzenicą programistki niemal od razu zaczyna dziwnie się zachowywać.

“M3GAN” to film dla ludzi o wyjątkowo mocnych nerwach. Pamiętajcie o tym, jeśli spróbujecie go obejrzeć podczas nocnego seansu!

Avatar — kontynuacja kultowego filmu

O tym filmie było ostatnio głośno za sprawą jego premiery na platformie Disneya. “Avatar: Istota wody” jest kontynuacją kultowego już filmu, za którego reżyserię odpowiada James Cameron (ten od “Titanica” czy “Terminatora”). Druga część popularnego Avatara z 2009 roku podąża śladem dzieci Jake’a Sully’ego i Neytiri. Jedno z nich, adoptowana córka Kiri, rozwija w sobie duchową więź z morzem i morskimi stworzeniami. Jej nowo nabyte umiejętności wkrótce przydadzą się, gdy ludzie ponownie spróbują podbić Pandorę.

Nie bez powodu “Avatar: Istota wody” jest tak szeroko reklamowany. To produkcja, którą po prostu musi zobaczyć każdy szanujący się fan wielkiego ekranu.

Pasażerowie — miłość w kosmosie

Dalej pozostajemy w klimatach science-fiction, ale tym razem z romansem w tle. Film “Pasażerowie” Mortena Tylduma opowiada o statku kosmicznym, którym na odległą planetę przewożeni są ludzie w stanie hibernacji. Niestety, jeden z pasażerów, Jim Preston, budzi się ze snu o prawie sto lat za wcześnie. Dręczony bezradnością i samotnością poznaje profile swoich współpasażerów — wśród nich znajduje się pisarka Aurora Lane, w której zakochuje się od pierwszego wejrzenia. W końcu postanawia ją wybudzić, doskonale zdając sobie sprawę, że dla niej ten czyn oznacza spędzenie reszty życia z nieznajomym w wiecznej podróży, która zakończy się ich śmiercią, zanim przybędą do miejsca docelowego.

“Pasażerowie” to produkcja z gwiazdorską obsadą: w role główne wcielają się Chris Pratt (Star-Lord z uniwersum Marvela) i Jennifer Lawrence (m.in. Katniss Everdeen z “Igrzysk Śmierci”).

Wieczór filmowy z klasą

To, rzecz jasna, niejedyne filmy, które warto obejrzeć podczas wieczornego seansu. Zapewniamy jednak, że dostarczą one rozrywki wszystkim miłośnikom kina wielkiego formatu — wystarczy tylko wybrać ten gatunek, jakim najbardziej się interesujecie, a udany wieczór będzie gwarantowany.

Mogą Ci się spodobać