Czas wolny

Jednodniowa wycieczka nad morze. Koniecznie postaw na Gdańsk i jego niebanalne atrakcje!

Jednodniowe wycieczki to doskonała forma relaksu. Sprawdzą się zarówno dla rodzin z dziećmi lub osób, które kochają szybkie zwiedzanie miast, poznając przy tym kulturę i obyczaje poszczególnych regionów. Jednym z doskonałych miejsc, które nadaje się na jednodniową wycieczkę jest Gdańsk. To piękne miasto kryje niezwykłe miejsca, które zachwycą każdego. 

Trójmiejska stolica doskonałym rozwiązaniem dla miłośników jednodniowych wycieczek. 

Jeśli zastanawiałeś się, gdzie na wycieczkę jednodniową, to naszą propozycją jest piękny, zabytkowy Gdańsk. To tutaj, na spragnionych atrakcji turystów, czekają liczne, ciekawe, zapierające dech w piersiach atrakcje. Aby poznać najciekawsze miejsca, wycieczkę warto  rozpocząć od odwiedzenia Muzeum Gdańskiego, znajdującego się przy wejść na ulicę Długą. Kierując się prosto, dalej ulica Długą, można podziwiać zabytkowe kamienice i uliczki, aż dojdziemy do Starego Rynku, gdzie znajduje się znany Pomnik Neptuna. To właśnie na tym placu, przez cały okres wakacji, odbywają się liczne pokazy, przedstawienia, koncerty i inne wydarzenia kulturalne, w tym Jarmark Dominikański. Na końcu ulicy Długiej, znajduje się Zielona Brama a tuż obok piękny, drewniany Żuraw oraz przystań jachtowa.

Gdańskie plaże. Coś dla osób, które uwielbiają wypoczynek na świeżym powietrzu. 

W Gdańsku znajdują się przepiękne, szerokie oraz piaszczyste plaże, wprost idealne do odpoczynku. Najbardziej popularne miejsca, do których dojedziemy komunikacją miejską to kąpieliska strzeżone w dzielnicy Stogi, Brzeźno i Jelitkowo. Aby uniknąć tłumów, oraz zobaczyć oryginalne budowle, warto wybrać się na Wyspę Sobieszewską. Znajduje się tutaj jedyny w Polsce Most Pontonowy, który łączy Wyspę Sobieszewską z Gdańskiem oraz zabytkowy kościół. Na wyspie znajduje się strzeżone kąpielisko oraz Rezerwat Przyrody Mewia Łacha. 

Rzut oka na Gdańsk, czyli miejsca, z których możesz podziwiać krajobraz. 

Jeśli szukasz ciekawego miejsca, które pozwoli Ci zobaczyć Gdańsk z góry, to koniecznie wybierz się na Górę Gradową. To najwyższy punkt w mieście, z którego zobaczysz Stare Miasto, a nawet Słynną Starą Stocznie. Na górze znajduje się punkt widokowy, krzyż oraz muzeum. Miejsce zlokalizowane jest w pobliżu starego miasta. 

Drugim sposobem na podziwianie Gdańska jest AmberSky. To ogromne koło z gondolami, zlokalizowane na Starym Mieście. Rozpościera się z niego widok na okolicę a nocą, gondole są oświetlone co sprawia, że można spędzić w nich romantyczny wieczór. To doskonały sposób na zakończenie jednodniowej wycieczki w Trójmiejskim mieście. 

Jeśli lubisz spędzać czas aktywnie, chcesz wyjechać na jeden dzień nad polskie morze, to koniecznie wybierz Gdańsk! Z pewnością będziesz się tu świetnie bawić.

Mogą Ci się spodobać