Dom

Szafy przesuwne na wymiar – na co zwrócić uwagę? 

Szafa to kluczowy element każdej sypialni. Nie każde mieszkanie ma przestrzeń na osobną garderobę. Z tego względu nierzadko szafa przejmuje jej funkcje. Popularnym rozwiązaniem są szafy przesuwne na wymiar. Dzięki tej opcji możesz dopasować mebel do indywidualnych potrzeb. Na co zwrócić uwagę przy wyborze szafy przesuwnej na wymiar? 

Jakie zalety mają szafy przesuwne na wymiar? 

Najczęstszym problemem podczas wyboru odpowiedniej szafy do mieszkania są jej odpowiednie wymiary. W przypadku już gotowych szaf nie mamy możliwości zmiany, czy dopasowania wymiarów mebla. Inną opcję oferują jednak szafy na wymiar. Dzięki temu rozwiązaniu możesz dopasować mebel idealnie do swoich potrzeb. Nieregularne rozmieszczenie ścian? Łuki? A może niestandardowa wnęka? To właśnie w takich przypadkach szafy na wymiar mają największe zastosowanie. 

Co więcej, decydując się na takie rozwiązanie, masz także możliwość personalizacji wnętrza. Jeśli masz mało miejsca na szafę, to dzięki meblowi na wymiar możesz zaprojektować płytką garderobę, która nie zajmie wiele miejsca. Personalizacji podlega także układ półek, szuflad, czy wieszaków. Ponadto możesz wybrać niestandardowe kolory i materiały, z których będzie wykonana szafa. Pamiętaj jednak, aby postawić na sprawdzonego i rzetelnego producenta. Wysokiej jakości szafy na wymiar oferuje między innymi firma Vikk. 

Wybierając szafy na wymiar, szukamy nie tylko niestandardowych wymiarów, ale także odpowiedniego designu. Warto więc zwrócić uwagę czy szafa ma drzwi przesuwane, czy też otwierane. W przypadku niewielkich pomieszczeń idealnie sprawdzą się szafy przesuwne na wymiar. Co ważne, przy takim rozwiązaniu masz możliwość ingerencji w proces projektowania, a dzięki temu stworzenie szafy marzeń. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szafy na wymiar? 

Nie da się zaprzeczyć, że oprócz wymiaru szafy i jej wyglądu bardzo ważnym czynnikiem jest także cena. Ile kosztują szafy przesuwne Kępno? Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. W przypadku szafy sklepowej cena jest stała, gdyż mebla nie możemy poddać personalizacji. Natomiast jeśli chodzi o szafy na wymiar, wszystkie elementy są wykonywane pod indywidualnie zamówienie klienta. Oznacza to, że cena jest zależna od wielu czynników – między innymi od wymiarów mebla, materiałów, z których będzie wykonany, a także poziomu skomplikowania designu. Im bardziej niewymiarowy i oryginalny mebel, tym jego cena będzie wyższa. Warto jednak wybrać takie rozwiązanie, jeśli zależy Ci na funkcjonalności, jakości i wyglądzie jednocześnie. 

Pamiętaj, że wysokiej jakości szafa to nie tylko oryginalny wygląd, ale przede wszystkim odpowiednie materiały. Te natomiast zazwyczaj kosztują trochę więcej, niż słabej jakości alternatywy. Dzięki możliwości personalizacji szafy możesz stworzyć mebel marzeń, który sprawdzi się zarówno w sypialni, jak i salonie, czy przedpokoju. Szafy przesuwne na wymiar to idealna propozycja dla każdego, komu zależy na jakości i designie. 

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz