Inne

Ekspert kredytowy czy warto?

Kiedy już podejmiesz decyzję odnośnie do zaciągnięcia kredytu, staniesz przed kolejnym bardzo istotnym dylematem. Trzeba będzie bowiem zdecydować, czy weźmiesz kredyt samodzielnie, czy też z pomocą eksperta kredytowego. Jest to wbrew pozorom bardzo ważna decyzja, która może mocno wpłynąć na ostateczny koszt całego zobowiązania.

Zwłaszcza w przypadku kredytów hipotecznych (ale też kredytów konsolidacyjnych lub kredytów gotówkowych na bardzo duże kwoty) często można spotkać się ze stwierdzeniem, że najlepszą opcją jest wzięcie ich z pomocą pośrednika. Jak jest w rzeczywistości? Czy warto brać kredyt z ekspertem kredytowym, czy też lepiej spróbować znaleźć najlepszą ofertę samodzielnie? Odpowiadamy!

W czym może pomóc ekspert kredytowy?

Profesjonalny ekspert kredytowy zapewnia swoim klientom wsparcie na wielu poziomach. Po nawiązaniu kontaktu z potencjalnym kredytobiorcą zawsze przede wszystkim stara się zebrać jak najwięcej informacji o sytuacji finansowej danej osoby, a następnie precyzyjnie oblicza jego zdolność kredytową.

Na podstawie potrzeb i wymagań klienta wyszukuje dla niego kilka najlepszych dostępnych w danym momencie ofert, tak, aby mógł on wybrać tę, która będzie mu najbardziej odpowiadała. Ekspert również pomaga w poradzeniu sobie ze wszystkimi formalnościami związanymi z zaciągnięciem kredytu i dba o to, aby cały proces przebiegł jak najszybciej i jak najwygodniej.

W przeciwieństwie do doradcy bankowego, który zawsze będzie przede wszystkim próbował zachęcić klienta do zaciągnięcia kredytu w banku, w którym jest zatrudniony, taki ekspert jest niezależny i kluczowy jest dla niego przede wszystkim interes klienta.

Czy warto skorzystać z usług eksperta kredytowego?

Usługi eksperta kredytowego mogą okazać się korzystne niezależnie od wysokości i rodzaju kredytu, natomiast nie da się ukryć, że dużą różnicę potrafią sprawić szczególnie w przypadku zobowiązań na wysokie kwoty. Na pierwszy rzut oka różnica w parametrach najlepszej i najgorszej dostępnej oferty może wydawać się niewielka, ale w praktyce może ona oznaczać o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych większy lub mniejszy ostateczny koszt kredytu.

Korzystając z pomocy specjalisty, nie trzeba się obawiać, że popełni się błąd z powodu niewiedzy i braku doświadczenia. Dodatkowo nie trzeba marnować cennego czasu na samodzielne przeglądanie i dokładne porównywanie propozycji poszczególnych banków, a w Polsce jest ich przecież stosunkowo dużo, więc mówimy tu o co najmniej kilku oszczędzonych godzinach. Co więcej, gdybyśmy natrafili na coś, czego nie do końca rozumiemy, w każdej chwili możemy uzyskać rzetelną, fachową odpowiedź.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz