Blog

Organizacja wesela: o czym musisz pamiętać

Kiedy pierwsze emocje po zaręczynach opadną, pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy to organizacja wesela. I wszystkie rzeczy, które są z tym związane. A jest ich bardzo dużo, w czym łatwo się pogubić. W końcu wesele organizujemy pierwszy (i prawdopodobnie ostatni raz), więc mamy dużo rzeczy do nauczenia się i zapamiętania. O czym musisz pamiętać organizując wesele? Zobacz najważniejsze elementy.

Organizacja wesela: data, sala i fotograf 

Pierwszą decyzją jaką trzeba podjąć to data wesela, a  przynajmniej musicie określić sezon, w którym chcecie wziąć ślub. Najczęstszym wyborem jest okres wiosenno-letni, głównie ze względu na pogodę. Lato daje dużo więcej możliwości organizacyjnych, np. zorganizowania wesela w plenerze pod białym namiotem. Suknia ślubna i garnitur może być z lżejszych materiałów. Łatwiej też będzie ubrać się gościom. Dokładną datę wesela czasem trzeba uzależnić od wymarzonej sali weselnej, które nierzadko są zarezerwowane nawet kilka lat do przodu. 

Po drugie – wesele nie może się obyć bez fotografa. Tutaj należy zdecydować, czy fotograf będzie zajmował się jednocześnie zdjęciami i nagraniem filmu weselnego, czy decydujecie się na zatrudnienie dwóch osobnych profesjonalistów. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety. Ciekawym pomysłem na zdjęcia jest też postawienie na każdym stole dla gości aparatu jednorazowego. Takiego rodem z lat 90. Tym sposobem uzyskujemy niepowtarzalną pamiątkę weselną okiem naszych gości. 

Organizacja wesela: goście 

Nie ma wesela bez gości, więc jedną z pierwszych rzeczy, nad którymi należy się zastanowić to lista gości. Wiadomo, że lista ta potrafi się rozrastać do niebotycznych rozmiarów i jeśli mamy na to pieniądze, to oczywiście nie ma problemu. Natomiast jeśli budżet mamy ograniczony, to warto zawęzić listę do tych osób, z którymi naprawdę chcemy podzielić ten dzień. Drugim krokiem jest organizacja zaproszeń. Zaproszenia na wesele mogą być w różnej formie. Tradycyjnie stawia się na kartkę okazjonalną z weselnym motywem. Niektórzy decydują się na dołączenie małego upominku. Jest to miły gest, który z całą pewnością zachęci naszych gości. 

Organizacja wesela: jedzenie 

Układanie menu weselnego to nie lada wyzwanie. Trzeba pamiętać o preferencjach żywieniowych gości, kto jest wegetarianinem, kto je mięso i kto na co ma uczulenie. Dlatego zapraszając gości na wesele warto dodać karteczkę z zapytaniem o powyższe rzeczy. Odpowiedzi gości ułatwią nam układanie menu. Tutaj też należy zastanowić się nad wyborem tortu weselnego. Ważny jest nie tylko smaki i wygląd, ale również wielkość, tak żeby starczyło dla każdego gościa. 

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz