Blog

Jak sprawic żeby w pokoju była lepsza aura?

Nie ma chyba nic gorszego niż konieczność przebywania w pomieszczeniu, które działa na nas dołująco. Źle zaprojektowane biuro, czy zagracone mieszkanie odbierają nam komfort psychiczny, za którym tak przepadamy.
Zarówno ograniczone pomieszczenia, jak i mało funkcjonalne duże przestrzenie ograniczają naszą kreatywność. Złe samopoczucie to poważny pretekst do tego, by kiepsko wykonywać swoją pracę.

Amerykańscy naukowcy wykazali, iż przystosowanie przestrzeni biurowej do indywidualnych potrzeb ma niebagatelne znaczenie dla efektywności naszej pracy. Czy dla pracodawców stanowi to barierę nie do przejścia? Niekoniecznie. Jeśli oczekujemy od pracowników pełnego zaangażowania, nic nie stoi na przeszkodzie, by pozwolić im uczestniczyć w projektowaniu ich pomieszczenia biurowego. Tym bardziej, jeśli prowadzimy własną firmę, warto jest poświęcić trochę więcej uwagi i pomyśleć o wyposażeniu własnego biura.

Niezależnie od tego jaki wykonujemy zawód, czy jesteśmy informatykiem, psychologiem, czy księgowym, nie skupiajmy się jedynie na komputerze i biurku, przygotujmy także jakiś drobiazg, który ociepli nasz pokój i pozwoli nam czuć się w nim swobodnie, a przede wszystkim realizować zadania w pracy na najwyższym poziomie.

Nie tylko klaustrofobia powoduje dyskomfort przebywania w małych pomieszczeniach i ogranicza kreatywność. Źle urządzone pomieszczenia, w których spędzamy dużo czasu odwracają naszą uwagę od tego co istotne, a skupiają ją na tym, co nas drażni. Opinie pracowników potwierdzają, iż otwarte przestrzenie tzw open space dobrze wpływają na kreatywność, jednak potwierdzają również, że w małych przytulnych pomieszczeniach jesteśmy w stanie bardziej się skupić.

Często pojawia się problem z zagospodarowaniem przestrzeni w małych pomieszczeniach, zatem decydujemy się na meble klasyczne, nowoczesne, by nie przytłaczały przepychem. I słusznie. Lepiej postawić na minimalizm, a charakter nadać dodatkami. Piękne, subtelne dodatki fantastycznie dodają uroku. Kolorowe, różnobarwne tapety niekoniecznie są dobrym wyborem. A gdyby tak postawić na nowoczesną osłonę o futurystycznych kształtach, wypełnioną stabilizowanymi różami . Kwiaty zawsze ocieplają wizerunek i są bezpiecznym dodatkiem do każdego wnętrza.

Dzięki procesowi stabilizacji zachowują swoje piękno i urok nawet przez dwa lata. Doskonałe także dla alergików, zatem bez obawy możemy przyjmować wszystkich gości i prowadzić nawet najtrudniejsze negocjacje.
Jedno jest pewne. Kiedy postawimy na minimalizm, a pomieszczenie ocieplimy dodatkami, łatwiej i taniej nam będzie zmieniać klimat kolorami, niż meblami.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz