Inne

Wywóz gruzu – o czym trzeba pamiętać?

Wywóz gruzu po jakimkolwiek remoncie to z reguły uciążliwy, kosztowny i długotrwały proces – jednak wcale nie musi taki być. Jeżeli będziemy pamiętali o kilku istotnych kwestiach, pozwoli nam to oszczędzić czas, energię i pieniądze. Wobec tego o czym trzeba pamiętać, jeśli chodzi o wywóz gruzu?

Na zablokowanie pasa ruchu kontenerem trzeba mieć pozwolenie

Nie możemy stawiać kontenera, czy to na tydzień, czy jeden dzień, gdziekolwiek tylko żywnie nam się podoba. Jeśli zajmował on będzie skrawek terenu (drogi, chodnika, trawnika), który nie należy do nas, a do państwa, gminy, spółdzielni mieszkaniowej czy innej osoby prywatnej, musimy na taką czynność uzyskać zezwolenie.

Jeśli o tym zapomnimy i będziemy zmuszeni zająć się tym w ostatniej chwili, jest duże prawdopodobieństwo, że nasze plany ulegną opóźnieniu. Dlatego też warto pomyśleć o tym i dopełnić wszelkich formalności z pewnym wyprzedzeniem.

Jaki rozmiar kontenera wybrać?

Najważniejszy wybór, przed którym stajemy wynajmując kontener http://www.gruzbob.pl/, to jego rozmiar. Zarówno zbyt mały, jak i zbyt duży kontener będą problematyczne. Zbyt mały dlatego, że konieczne będzie w takim przypadku prawdopodobnie zamówienie kolejnego. Zaś zbyt duży z uwagi na fakt, że mimo niezapełnienia go do końca, i tak jego koszt będzie taki sam, a więc niepotrzebnie przepłacimy.

Dlatego też zamiast zgadywać, powinniśmy poświęcić chociaż chwilę na próbę oszacowania, jaki rozmiar kontenera będzie optymalny. Jeśli sami nie jesteśmy sobie w stanie z tym poradzić, z pewnością pomoże nam pracownik firmy, od której chcemy wynająć kontener http://www.gruzbob.pl/. Dzięki temu oszczędzimy zarówno pieniądze, jak i swoje nerwy.

Rozmiary kontenerów są bardzo zróżnicowane i niezależnie od ilości gruzu, każdy powinien być w stanie znaleźć ofertę dla siebie. W przypadku małego remontu pomocny może być chociażby niewielki kontener o pojemności 1,3 metra sześciennego, zaś przy dużych remontach czy wyburzaniu niezbędny może się okazać średni lub duży kontener (czyli nawet taki o pojemności kilkunastu metrów sześciennych)

Od czego zależy koszt wywozu gruzu?

Bardzo istotny dla ostatecznej ceny wywozu gruzu będzie zawsze przede wszystkim rozmiar wybranego kontenera. Większy kontener równa się, co oczywiste, większej kwocie do zapłaty. Jednak rozmiar kontenera nie jest jedynym istotnym czynnikiem.

To, ile zapłacimy będzie zależało również od rodzaju wywożonych odpadów (wywóz gruzu czystego czy odpadów zmieszanych, a więc na przykład gruzu z pozostałościami budowlanymi) i naszej lokalizacji.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz