Mężczyzna,Moda

Jak nie wyglądać jak głodujący artysta, czyli dżinsy dla mężczyzny

Każdy mężczyzna ma swojej szafie przynajmniej jedną parę dżinsów. Niezależnie od tego czy jest jeszcze studentem i dżinsy stanowią podstawę jego ubioru czy też jest poważnym biznesmanem, który dżinsy zakłada jedynie podczas nie częstych wakacji – każdy mężczyzna je ma! Niestety nie każdy ma je dobrze dobrane. Moda modą, ale dobór dżinsów męskich to również kwestia wagi i budowy ciała.

Krój straight – cut

Popularne dżinsy o prostym kroju nogawek. Są bardzo uniwersalne i pasują praktycznie każdemu. Ważne, aby kupić dżinsy o dobrej długości nogawek. Sugerowanie że masz wodę w piwnicy jest passé. Dżinsy o prostym kroju nadają się zarówno na wyjazd za miasto jak i do pracy (w tym drugim przypadku muszą być pozbawione wszelkich aplikacji, haftów czy dziur).
Mężczyźni którzy mają dość krótkie nogi i masywniejszy brzuszek, będą w takim kroju wyglądać dobrze, zwłaszcza jeśli wybiorą model z blisko osadzonymi i głębokimi tylnymi kieszeniami. To zmniejszy optycznie gabaryty pośladków.

Krój wide-leg

Dżinsy dopasowane w biodrach, których nogawki są luźne i mogą lekko rozszerzać się ku dołowi. Taki krój dżinsów powinni wybierać mężczyźni wysocy (luźno układające się na butach nogawki mogą skracać sylwetkę) oraz mężczyźni z delikatną nadwagą- luźny krój nogawki ukryje zbyt masywne uda. Niektóre modele wyposażone są w małe i szeroko rozstawione tylne kieszenie. Mogą one powiększać pośladki, nie są więc polecane mężczyznom o większych gabarytach. Za to mężczyznom szczuplejszym tego typu umiejscowienie kieszeni tylnych daje wrażenie bardziej okrągłych i pełniejszych pośladków. Wide-leg, choć chętnie wybierany przez mężczyzn o dużych gabarytach (ze względu na właściwości maskujące) jedynie dodaje sylwetce ciężkości i skraca dodatkowo nogi.

Krój boot-cut

Dżinsy wąskie w udach  ale rozszerzające się ku dołowi. Aby wyglądały korzystnie muszą opadać na buty, ale nie powinny się na nich zaginać – wtedy zamiast wyglądać seksownie, mężczyzna wygląda niczym Quasimodo. Boot-cuty wyszczuplają, ale dobrze wyglądają w nich zarówno mężczyźni szczupli jak i nieco więksi. Polecane są przy szerokich biodrach – szerokie nogawki maskują to i nadają sałej sylwetce spójnego wyglądu. Na ogół w tym kroju gustują ludzie młodsi. Szerokie boot-cut’y przywodzące na myśl lata 70te nie nadają się do pracy.

Krój low – rise

Dżinsy z obniżoną talią to propozycja dla Panów z brzuszkiem – są dla nich znacznie wygodniejsze niż klasyczne, zapinane w talii dżinsy. Pamiętać przy tym kroju trzeba o tym, aby dobrać d takich spodni dłuższą koszulkę. Inaczej, podniesienie ramion do góry grozi odsłonięciem pępka, co nie zawsze wywoła okrzyk zachwytu wśród Pań. Oczywiście, w dżinsach o obniżonej talii dobrze wyglądają też mężczyźni niscy i szczupli.

Krój slim – fit

Dopasowane rurki. Zasadniczo niewielu mężczyzn wygląda w takich spodniach dobrze. Zbyt szczupła sylwetka powoduje efekt zagłodzonego artysty, zbyt obfita daje wrażenie baleroniku obwiązanego zbyt ciasnym sznurkiem. Tylko mężczyźni o klasycznej, atletycznej figurze mogą pozwolić sobie na taki krój spodni.

Mogą Ci się spodobać