Sport

Najsławniejsze nazwiska ze świata tenisa

Tenis to dyscyplina, która jest niezwykle popularna niemal we wszystkich krajach, a znani tenisiści mogą liczyć nie tylko na bardzo wysokie zarobki ale również rozpoznawalność na całym świecie. Gwiazdy, które wyróżniają się najlepszymi osiągnięciami, dzięki globalizacji, są podziwiane przez kibiców z różnych zakątków świata. Jakie gwiazdy tenisa są obecnie najbardziej rozpoznawalne? Przedstawiamy najsławniejsze nazwiska ze świata tenisa.

Roger Federer

Wśród najsławniejszych nazwisk ze świata tenisa nie mogło zabraknąć Rogera Federera urodzonego w 1981 roku w Szwajcarii, który pobił wiele rekordów i wygrał największą liczbę Wielkich Szlemów. Jest to również jeden z niewielu tenisistów, który wygrał wszystkie cztery turnieje w tym samym roku. Zdobył też dwa Olimpijskie medale: złoty w Pekinie grając w debla oraz srebrny w Londynie, grając jeden na jednego. Mimo że Szwajcar swoją karierę zakończył 23 września 2022 roku, to przez lata dostarczał nam wielu emocji, a lista jego sukcesów jest niezwykle długa. Najwięcej triumfów odniósł na Wimbledonie, gdzie wygrywał 8 razy. US Open z kolei Szwajcar wygrywał pięć razy z rzędu.

Rafael Nadal

Wśród największych gwiazd tenisa nie mogło zabraknąć również Rafaela Nadala. Jest to żywa legenda, która wciąż gra. Hiszpan nadal reprezentuje wysoki poziom, a jego sukcesy są zadziwiające. Może się on pochwalić między innymi dwoma zwycięstwami w ramach Australian Open na Wimbledonie oraz US Open. Określany jest również jako „Król Paryża” ze względu na to, że w stolicy Francji triumfował aż 14 razy. Fachowcy bardzo często porównywali między sobą Szwajcara i Hiszpana. Więcej na temat obu tych gwiazd znajdziemy na przykład na: https://blog.etoto.pl/.

Serena Williams i Maria Szarapowa

Wśród kobiet, które należą do najpopularniejszych na świecie tenisistek, można wymienić Serenę Williams, czyli Amerykankę, która gra od 1995 roku. W tym czasie zdobyła 15 tytułów wielkoszlamowych i zdobyła złoto olimpijskie w Londynie. Była również najstarszą liderką rankingu WTA. Maria Szarapowa z kolei to Rosjanka, która bez wątpienia jest jedną z najbogatszych i najbardziej medialnych sportsmenek świata. Szarapowa również wygrała wszystkie turnieje wielkoszlemowe, podobnie jak Serena Williams.

Novak Djokovic

Serbska gwiazda tenisa zaraz po Federerze i Nadalu może pochwalić się 15 zdobytymi tytułami jako zwycięzca Wielkiego Szlemu. W ostatnich latach kilkukrotnie plasował się on na pierwszym miejscu rankingu ATP, a jego jednym z największych osiągnięć jest wygranie dziewięciu turniejów Masters 1000. Novak Djokovic zdobył Puchar Davisa w 2010 roku, a także brązowy medal igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2008 roku.

Wśród polskich gwiazd tenisa, które są popularne na całym świecie, prym wiedzie Iga Świątek, czyli zwyciężczyni 17 turniejów WTA, w tym czterech turniejów wielkoszlemowych. Młoda Polka urodzona w 2001 roku podobnie jak Agnieszka Radwańska, która już zakończyła karierę, jest znana na całym świecie. Świątek jednak jako pierwsza Polka została liderką listy WTA.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz