Uroda

Zadbaj o siebie

Wiele osób twierdzi, że kobiety dbają o siebie bardziej niż mężczyźni, że poświęcają o wiele więcej czasu zarówno na poranną i wieczorną toaletę. Jest to oczywiście uzależnione od danej osoby, czasem zdarza się, że mężczyzna spędza w łazience nie mniej czasu niż jego partnerka.

Kobiety dbają o siebie, aby wyglądać pięknie i świeżo każdego dnia. Kąpiel, prysznic, mycie włosów i układanie ich to codzienne rytuały każdej przedstawicielki płci pięknej. Wiele pan poświęca mnóstwo czas włosom.

Nie wystarczy ich umycie i ułożenie, konieczne są również długotrwałe zabiegi pielęgnacyjne i stylizacyjne. Niezbędne są maseczki, odżywki, pasty i żele do włosów, które sprawiają, że fryzura prezentuje się nienagannie.

Ponadto, wiele kobiet udaje się do profesjonalnych zakładów i salonów fryzjerskich w celu zafundowania sobie specjalistycznego zabiegu na włosy. Może być on dostosowany zarówno do kondycji włosów i tu wyróżnia się zabiegi regeneracyjne, odżywcze, nawilżające czy wzmacniające lub do ich koloru.

Jest wiele zabiegów dla włosów rudych, brązowych, czarnych, blond czy farbowanych. Panie dbają również o cerę, używając linii kosmetyków, odpowiednich do rodzaju skóry. Kobiety nie zapominają również o manicure i pedicure, czyli o zadbaniu o piękny wygląd dłoni i stóp. Pedicure polecany jest o każdej porze roku, nie tylko latem. Zimą, gdy stopy są częściej zasłonięte, można zdecydować się z kolei na pedicure pielęgnacyjny i odżywkę zamiast kolorowego lakieru. Panowie często łapią się za głowę, słysząc, jak wielu zabiegom poświęcają się ich partnerki. Dla mężczyzny dbanie o siebie jest synonimem higieny i atrakcyjnego wyglądu.

Dla panów codzienna kąpiel czy szybki prysznic to priorytet, ponadto wielu z nich goli się codziennie, inni nadają swojej twarzy męskiego wyglądu dzięki zachowaniu kilkudniowego zarostu. Ponadto, mężczyźni uwielbiają wyjątkowo pachnieć, dlatego właśnie inwestują w nowoczesne wody toaletowe, które sprawiają, że czują się atrakcyjni i seksowni. Dla mężczyzny ważna jest również starannie ułożona fryzura oraz zadbane dłonie.

Paznokcie to główna wizytówka kobiety.

Podając rękę ludziom pokazujemy zadbane bądź nie, dłonie. Zdarza się czasem tak, że nie dbamy o swoją płytkę paznokcia. Naszym nawykiem jest obgryzanie paznokci, co wygląda okropnie. Są płyny w drogeriach, które pomogą wyzbyć się nałogu. Smaruje się je na płytkę paznokcia. Są one gorzkie i odrażają smakiem.

Dzięki temu możemy zapuścić. Kobiety raczej dbają o wizerunek dłoni. Te kobiety, które stać uczęszczają do salonów. Nie wszyscy jednak mają wystarczającą wypłatę. Od kilku lat nastała moda na paznokcie żelowe i akrylowe. Płeć żeńska była zafascynowana tym trendem. Na początku sztuczne paznokcie były dość drogie.

Teraz można je zrobić nawet od 70 zł… Istnieje ówcześnie wiele metod przedłużania paznokci. Zdarza się tak, że kobiecie nie chce się dbać o swoje paznokcie, bądź zwyczajnie nie ma na to czasu. Wybiera się wiec do kosmetyczki i tam wszystko zostaje zrobione. Hitem 2011 roku są paznokcie malowane na jeden kolor. Przeszła moda na sztuczne żelowe szpony.

Mogą Ci się spodobać