Uroda

Endermologia – na czym polega ten zabieg?

Jeśli kiedykolwiek zmagałaś się z cellulitem, to z pewnością wiesz, jak uciążliwy jest to problem. Istnieje masa domowych sposobów na cellulit, które polecane są w internecie, jednak niestety nie dają one oczekiwanych rezultatów. Skuteczną metodą jest endermologia – http://pasjonacipiekna.pl/endermologia-lpg/. Co to za zabieg i czy warto go wykonać? Sprawdź w naszym artykule. 

Endermologia – na czym polega ten zabieg?

Współcześnie oferowane zabiegi estetyczne sprawiają, że jesteśmy w stanie w bardzo szybkim czasie uzyskać oczekiwane efekty. Jednym z problemów, z którym zmaga się wiele kobiet, jest cellulit nazywany również potocznie pomarańczową skórką. Skąd wynika takie nazewnictwo? Jest ono spowodowane wyglądem cellulitu, który charakteryzuje się nierówną strukturą skóry będącą efektem niewłaściwego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej. Co przyczynia się do powstawania cellulitu? Do najważniejszych czynników należy niska aktywność fizyczna, stres, nadwaga, palenie papierosów, nieodpowiednia dieta czy wahania wagi spowodowane ciążą. Aby skutecznie rozprawić się z cellulitem, warto skorzystać z endermologii. 

Przebieg endermologii

Podczas endermologii konieczne jest nałożenie specjalnego kombinezonu, który umożliwia poprawne wykonanie zabiegu. Kluczem do sukcesu jest właściwy masaż ze stałą siłą nacisku wykonywany przez głowicę z rolkami. W tym czasie skóra zasysana jest przez komorę ssącą i rolowana w taki sposób, by pobudzić tkankę. Skóra staje się gładka, jędrna i elastyczna, a wszystko to w wyniku pobudzania krążenia i metabolizmu. Endermologia pomaga również w produkcji kolagenu i elastyny. Jeden zabieg trwa około pół godziny, a w dodatku jest zupełnie bezbolesny. W ten sposób jesteśmy w stanie usunąć cellulit z takich obszarów jak uda czy pośladki. 

Dlaczego warto skorzystać z endermologii? 

Dlaczego tak wiele kobiet decyduje się na endermologię? Ponieważ jest to nieinwazyjny, w pełni bezpieczny zabieg, który pozwala nam osiągnąć rewelacyjne efekty. Już nawet jeden zabieg jest stanie przyczynić się do znacznie lepszego wyglądu skóry. Wykonanie serii zabiegów sprawia natomiast, że rezultaty są naprawdę wspaniałe i jeszcze trwalsze. Aby utrzymały się one jak najdłużej, warto w tym celu wprowadzić odpowiednią dietę, a także zwiększyć aktywność fizyczną. Endermologia może również powodować zmniejszenie obwodów określonych części ciała. Podczas zabiegu możliwe jest zredukowanie opuchlizny i obrzęków, a kondycja skóry ulega znacznej poprawie. Jeśli więc masz już dosyć cellulitu, koniecznie umów się na endermologię. 

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz