papier do pakowania
Życie codzienne

Jak zapakować duży prezent? Najlepsze pomysły

Nieodłącznym elementem urodzin czy też świąt są prezenty. Mowa tu nie tylko o ich wybieraniu i kupieniu, ale także o pakowaniu. Pięknie zapakowany prezent sprawi bowiem, że obdarowywana osoba jeszcze bardziej ucieszy się z upominku i będzie zadowolona z tego, że poświęciliśmy swój czas na to, aby prezent wyglądał naprawdę pięknie. O ile niewielkie upominki w prostych kształtach takich jak prostokąt czy kwadrat nie powinny sprawiać większych problemów podczas pakowania, to duże prezenty mogą już stanowić problem. Zapakowanie dużego prezentu w ładny sposób jest jednak możliwe, wystarczy, że będziesz pamiętać o kilku rzeczach.

Papier do pakowania dużych prezentów

W przypadku dużych prezentów o regularnych kształtach najlepiej sprawdzi się papier do pakowania. Obecnie w sklepach można znaleźć mnóstwo papierów w różnych wzorach i kolorach. Oprócz papierów w świąteczne wzory można także znaleźć takie, które nadadzą się na każdą okazję. Co więcej, możliwe jest stworzenie papieru z własnym nadrukiem, dzięki któremu podkreślisz więź łączącą Cię z osobą, której wręczasz określony prezent. Możesz wykorzystać Wasze zdjęcia, a także grafikę z Waszym ulubionym cytatem lub zabawnym tekstem – możliwości jest naprawdę mnóstwo.

Podczas kupowania papieru do pakowania zwróć uwagę na jego wielkość. Standardowa rolka raczej nie wystarczy na zapakowanie prezentu o większych gabarytach, dlatego trzeba wybrać coś większego lub kupić kilka sztuk papieru w tym samym wzorze. W razie potrzeby bez większego problemu możesz połączyć pojedyncze arkusze ze sobą za pomocą przeźroczystej taśmy klejącej. Pamiętaj o tym, aby wzór mniej więcej się zgadzał, a moment łączenia był schowany np. w dolnej części prezentu. Tak zapakowany prezent wystarczy tylko ozdobić wstążką i bilecikiem.

Kartony prezentowe

Jeśli prezent, który chcesz zapakować, jest większych rozmiarów, a do tego ma nieregularne kształty, to możesz zapakować go do ozdobnego kartonu. Wystarczy, że karton wypełnisz wełną drzewną lub bibułą i schowasz do niego prezent. Następnie wystarczy, zakryć karton przykrywką i obwiązać go wstążką. W internecie bez problemu znajdziesz ozdobne kartony do prezentów w większych rozmiarach. Jest to jeden z łatwiejszych sposobów na zapakowanie prezentu, ponieważ nie musisz nic kleić.

Takie kartony prezentują się wyjątkowo efektownie, a w dodatku świetnie chronią zawartość przed możliwym uszkodzeniem. Są najlepszym wyborem, jeśli prezent planujemy wysłać lub transportować – w trakcie paczka mogłaby łatwo ulec zniszczeniu, a karton uzupełniony o określony rodzaj wypełniacza zapewnia amortyzację znajdującym się w środku przedmiotom. 

Szary papier do większych upominków

W ostatnim czasie bardzo modne stało się pakowanie prezentów w szary papier. Jego największymi zaletami jest to, że jest tani, łatwo dostępny i można go ozdobić na mnóstwo różnych sposobów. Na korzyść szarego papieru przemawia również fakt, że często pochodzi on z recyklingu. Jego ekologiczny charakter sprawia, że ma wielu fanów – korzystają z niego osoby, które mają na uwadze dbałość o środowisko. Szary kolor nie oznacza jednak, że prezent nie będzie wyglądał estetycznie.

Istnieje wiele sposobów na to, by wzbogacić wygląd takiej paczki. W zależności od okazji możesz udekorować go mniej lub bardziej elegancko. Wystarczy, że owiniesz nim prezent, obwiążesz wstążką i dodasz ozdoby. W przypadku prezentów świątecznych mogą to być gałązki choinki, szyszki, suszone cytrusy itd. Z kolei, jeśli pakujesz prezent na urodziny, to możesz do niego dodać różnego rodzaju zawieszki.

Celofan na duże kosze prezentowe

Popularnym sposobem pakowania prezentów jest również celofan, czyli charakterystyczna szeleszcząca i błyszcząca folia, która doskonale chroni znajdujący się w środku produkt przed uszkodzeniem. Z uwagi na fakt, że folia ta jest przezroczysta, świetnie sprawdza się w przypadku prezentów, które same w sobie mają już ozdobny charakter. Mogą to być duże kosze prezentowe, w których znajduje się duża ilość różnych smakołyków – celofan zabezpieczy je przed wypadaniem. Dużo łatwiejsze będzie więc przenoszenie prezentu.

Takie rozwiązanie może wydać się mniej estetyczne, jednak jeśli użyjesz ładnej ozdobnej wstążki, to z pewnością dekoracyjny charakter prezentu zostanie zachowany. Najlepiej sprawdzają się tutaj wstążki z atłasowego lub satynowego materiału, który nadaje prezentom elegancji. Co więcej możesz zamówić specjalne wstążki z nadrukowanym przez Ciebie wzorem. To dobra okazja do wyrażenia danej osobie swojej wdzięczności.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz