świąteczne stempelki ozdobne
Życie codzienne

Pomysł na przedświąteczną i kreatywną zabawę z dzieckiem

Dzieci dość szybko się nudzą. Jako ich opiekunowie musimy wykazać się kreatywnością, niemal podczas każdej, wspólnej zabawy. Szukając inspiracji na kolejne, dziecięce igraszki, warto pomyśleć o nieco większym urozmaiceniu zabawy. W tej kwestii zawsze sprawdzają się tematyczne rozrywki manualne – a akurat przedświąteczny okres będzie na to idealnym czasem.

Zróbcie przyjemność bliskim i wyślijcie im samodzielnie wykonane pocztówki!

Mimo że do Świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu, warto już teraz pomyśleć o kreatywnych i typowo świątecznych zabawach dla dzieci. Wykorzystajcie dłużące się, zimowe wieczory i zasiądźcie wspólnie do manualnych rozrywek.

Dobrym pomysłem będzie wrócenie do dawnych tradycji i nadanie dla naszych bliskich samodzielnie wykonanych świątecznych pocztówek. Wbrew pozorom do ich zrobienia wcale nie potrzeba aż tak dużo. Wystarczy nieco bardziej sztywny papier, kolorowe kredki i flamastry, kilka naklejek i odrobina brokatu.

Sztywną i kolorową kartkę papieru wytnij do odpowiedniego rozmiaru niewielkiej pocztówki (10x15cm) i wręcz ją maluchowi. Postarajcie się wspólnie narysować na niej bałwanki, aniołki, śnieżynki, a jeżeli się uda to i choinkę z podkładającym prezenty Mikołajem. Nie wszystko, co znajdzie się na własnoręcznie wykonanej pocztówce, musi zostać narysowane. Warto wzbogacić ją ozdobnymi stempelkami od https://www.maxonline.pl/, którymi dzieci uwielbiają ozdabiać swoje prace. Takie stempelki możesz przy okazji podarować dziecku, które z pewnością wymyśli jeszcze więcej manualnych prac, do których wykorzysta świąteczne stempelki.

Własnoręcznie wykonane pocztówki warto także wzbogacić brokatem i świątecznymi naklejkami. Dobrym pomysłem będzie także wykonanie świątecznej pocztówki na odwrocie rodzinnej fotografii, którą wykonamy specjalnie na tę okazję.

Figurki, witraże i bombki

Dla nieco starszych dzieci polecamy bardziej wymagające manualne prace. Warto skupić się na ozdobach świątecznych i w najbliższym czasie wspólnie wykonać witraże na okna. W tym celu wydrukuj gotowy wzór  witrażu z internetu, a następnie wytnij z szablonu wszystkie białe części. Po tym pozostaje już tylko podklejenie szablonu kolorową bibułą. Każdy element witrażowego obrazka warto wykonać w innym kolorze. Ukończoną pracę można powiesić na szybie okna.

Oprócz świątecznych witrażów można także wykonać figurki z masy solnej oraz ozdobne, styropianowe bombki na choinkę. Do wykonania bombek potrzebne będą cekiny lub wstążki oraz szpilki. Zabawa w tego typu ozdoby jest jednak dość wymagająca. Dlatego polecamy ją dla starszych dzieci, ponieważ te młodsze mogą pokłuć się szpilkami.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz