Biznes

Czy warto założyć swój biznes?

Wielu ludzi uważa, że założenie i prowadzenie własnego biznesu to wymarzone zajęcie świata. Przecież jesteśmy szefem samemu sobie, siedzimy na fotelu i wydajemy polecenia. Niestety tak to nie wygląda. Własny biznes to ciągła praca. W dzień i w nocy. Nie znasz dnia ani godziny kiedy będziesz potrzebny bo coś się popsuje a ostateczna decyzja należy do Ciebie. Własna firma kojarzy się z czymś dużym, z zatrudnianiem mnóstwa pracowników. Błędne myślenie. Najczęściej budując własny interes zaczynamy od ciężkiej pracy własnymi rękoma.

Własny biznes – euforia czy brak czasu?

Euforia jest ciągle, gdy tylko idziemy do przodu, nic się nie komplikuje i dajemy sobie rade. Brak czasu? Również brak go cały czas. Zwłaszcza kiedy dopiero stwarzasz swoje imperium – pracujesz własnymi rękoma. Takie rozwiązanie jest najczęściej – najbardziej korzystne – najtańsze. Wszystko zależy również od tego jaką firmę stworzyłeś/ zamierzasz mieć. Zawsze jednak wiążę się to z kosztami, zadłużeniem. Z pustym portfelem niestety niczego nie stworzysz. Często nie jesteśmy w stanie odłożyć tak dużej gotówki, aby ruszyć z realizowaniem swoich marzeń.

Odwaga, szczęście i dobra passa

Odwaga jest najważniejsza razem z pieniędzmi, które musimy włożyć w założeniu swojego biznesu. Ten, kto nie jest odważny nie zainwestuje mnóstwa pieniędzy w coś, co może kompletnie nie wypalić. Pomimo dobrego biznesplanu i idealnie zaplanowanej przyszłości – życie bywa różne i może spłatać różne figle. Trzeba być zabezpieczonym na każdą ewentualność, aby całe życie nie spłacać owego kredytu, który zapewne został zaciągnięty na otworzenie firmy.

Równie ważne jest szczęście i dobra passa, która często sprawia, że wszystko idzie nam jakoś łatwiej i sprawniej. Pech, który trzymał się Ciebie całe życie nie oznacza, że nagle Twoje życie się nie odmieni. Dobra passa i fart w życiu, przychodzi nagle.

Nasze otoczenie

Zawsze znajdą się osoby w naszym otoczeniu, które odradzą Ci wszystko co wymyślisz. Ludzie są często negatywnie nastawieni na zmiany, zwłaszcza jeśli dotyczą bardzo dużej inwestycji pieniężnej. Znajdą się również tacy, którzy poprą Twoje decyzję. Pamiętaj jednak, aby wysłuchać wszystkich, którzy radą ci służą. Decydujesz sam, choć któraś z rad może zmienić tok twojego myślenia. Nie zachowuj ich jednak głęboko w sercu, bo następne rady napłyną, gdy tylko zacznie udawać Ci się to, co zaplanowałeś. Ludzie zawsze wiedzą lepiej. W niektórych zazdrość lub pesymizm przysłania zdrowy rozsądek.

Pamiętaj, aby założyć własną firmę przygotuj się na wszystko co najgorsze. To co najlepsze, przyjdzie samo.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz