Biznes

Import i Eksport czyli transport w praktyce

Transport jest bardzo ważną usługową częścią gospodarki, jest z nią bardzo mocno i ściśle powiązany. Transport wpływa na wszystkie dziedziny gospodarki, niezależnie czym one się zajmują. Rozwój transportu idzie w parze z rozwojem gospodarki i odwrotnie. Transport ma wiele wspólnego z logistyką i spedycją. Transport jest niczym innym, jak przewożeniem ludzi, ładunków, przedmiotów w danej przestrzeni za pomocą odpowiednich środków transportu. Zadaniem transportu jest odpowiednio przygotowany przewóz danej rzeczy z punktu A do B w odpowiednim czasie, najczęściej odpłatnie. Firmy transportowe w dzisiejszych czasach mają wiele możliwości i szerokie pole manewru. Mogą przewieść produkt powietrzem, lądem, a nawet wodą. Ważne jest także zaplecze personalne(Praca transport), potrzebni są odpowiednio wykwalifikowani ludzie, którzy zajmą się bezpiecznym dostarczeniem powierzonego towaru. Najważniejsze cechy w tej pracy, to odpowiedzialność, punktualność. Tylko, to pozwoli nam zaistn ieć w świecie.

Import i eksport

Import i eksport coraz bardziej rozwijają się i stają się coraz ważniejszą gałęzią gospodarki. Import towarów polega na sprowadzaniu poszczególnych wyrobów, wytworów z poza granic naszego państwa. Eksport natomiast działa odwrotnie, ponieważ jest to wywóz towarów z naszego kraju. Oba pojęcia mają swoje pozytywne i negatywne strony. Moim zdaniem jednak jest to zjawisko głównie pozytywne. Kraje w ten sposób mogą nastawić się na produkcję danych towarów i stać się ich potentatem. Jeśli coś produkuje się na masową skalę można to robić nie tylko taniej, ale też bardziej wydajnie i w lepszej jakości.

Wywożąc za granicę towary wyprodukowane państwo zarabia pieniądze na eksportowanie towarów nie wyprodukowanych w kraju, lub takich, których jest u nas niedobór. Niestety złą stroną może być to, że niektórzy producenci zostaną wyparci przez towary sprowadzane, ponieważ będą one tańsze i lepsze a konsumentom będzie się bardziej opłacało by kupić towar z za granicy. Z drugiej jednak strony świetnie mogą rozwinąć się inne gałęzie produkcji i stać się wiodące na rynku pracy. Minusem są także przewozy, które wymagają zużycia dużej ilości paliwa i energii. Przewozy są uciążliwe także z powodu zwiększania się ruchu na drogach i niszczenia ich. Moim zdaniem rozwiązaniem tej sytuacji może być lepszy stan kolei a co za tym idzie większa ilość towarów przerzucana tym środkiem transportu. Według mnie jest to zdecydowanie bardziej opłacalne, ale także bardziej przyjazne dla środowiska oraz jakże ważnego i szeroko pojmowanego pojęcia bezpieczeństwa.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz