Blog

Czy dieta owocowa jest zdrowa?

W dzisiejszym świecie coraz częściej mówi się o różnych dietach. Jedne przynoszą korzyści dla naszego ciała drugie zaś nie tylko nie wprowadzają zmian a powodują poważne szkody. Czym jest więc właściwa dieta owocowa zalicza się do grupy diet oczyszczających.

Po czasie możemy zauważyć także pierwsze rezultaty. Ten rodzaj kuracji zaliczamy do grupy diet alternatywnych. Dla własnego zdrowia nie powinniśmy traktować tego rodzaju odchudzania w trybie długoterminowym. Możemy, bowiem doprowadzić do powikłań, w których jednym z elementów występujących może być cukrzyca. Owoce mają to do siebie, że zawierają w sobie bardzo duże ilości cukrów prostych. przez to jedzenie ich wieczorem lub w nocy jest bardzo niewłaściwym podejściem, ponieważ możemy w ten sposób zepsuć kurację. Nie ma, więc tak naprawdę szans na to, aby w trakcie spożywania dużej ilości owoców byli w stanie utrzymać prawidłową wartość glukozy w naszej krwi.

Dieta składająca się tylko i wyłącznie z samych owoców nie pozwoli nam pokryć także zapotrzebowania na inne składniki odżywcze. Ostatecznie może to, więc prowadzić do innych niedoborów, które w konsekwencji sprawią, że cała dieta nie będzie miała znaczenia. Żeby nasz organizm był w pełni odżywiony powinniśmy spożywać takie produkty jak ryby, sery żółte,produkty zbożowe, gruboziarniste kaszy oraz inne zdrowe pokarmy, które mają swoje określone zadanie. Brak w organizmie witaminy B2 może objawiać się silnym łojotokiem skóry i zajadami, które pojawiają się zawsze na kącikach ust wywołując ból. Oczywiście były to przeciwwskazania, ale tak naprawdę dieta owocowa ma również swoje zalety. Jedną z nich jest ogólna dostępność produktu w sklepach. Nie jest to jednak jedyny pozytywny aspekt. 

Kolejnym plusem jest także szybkość przygotowania takiej diety. Nawet stosując kurację przez klika dni uzupełnimy nasz organizm w witaminę C oraz w błonnik, który jest niezwykle ważny dla ciała. Pamiętajmy jednak, że jest to tylko chwilowa odskocznia i wszelka próba wprowadzenia takiej kuracji jako długiej diety okaże się bezcelowa. Oczywiście nadmiar błonnika i wspomnianych wyżej cukrów prostych również nie byłby zbyt korzystny dla organizmu. Wracając jednak to meritum pytania, co to jest dieta owocowa. Odpowiedź nasuwa się sama jest to wszystko to, co powiązane jest z owocami. Dieta owocowa z góry wyklucza inne produkty. Właściwie to nie jesteśmy zmuszeni do spożywania jednego rodzaju owoców. Mamy tu pełną dowolność i możemy jeść wszystkie rodzaje owoców oprócz ich suszonych odpowiedników.

Sami określamy jaka ilość jest dla nas wystarczająca i decydujemy również o sposobie przygotowania. Możliwości jest naprawdę wiele i możemy sobie wszystko ułatwić stawiając na finezję w sposobie przygotowywania takich zdrowych posiłków. Jeśli brakuje nam błonnika to owoce powinniśmy spożywać bez obierania ich ze skórek. To właśnie w tym elemencie znajduje się zawsze najwięcej korzystnych dla człowieka witamin. Dieta owocowa to także bardzo mała liczba kalorii. Nawet, jeśli spożywamy więcej owoców to na pewno zachowamy małą liczbę kcal w naszym organizmie. Między takimi posiłkami w ramach popitki powinniśmy pić niegazowaną wodę mineralną lub zieloną herbatę, jeśli taką posiadamy. Mała liczba kalorii jest także minusem, ponieważ ciężko jest nam dostarczyć wymaganą dla pracy organizmu energię.

Dlatego, jeśli uważamy, że dieta owocowa może nam pomóc w minimalnym stopniu to nie powinniśmy się wahać i po prostu wykorzystać jej walory. Jeśli chodzi o efekt kuracji to w ciągu 3 dni realnie możemy schudnąć nawet do 3 kilogramów. Jednak ze względu na wymienione na samym początku minusy diety po tym okresie czasu nie powinniśmy już stosować. Owoce to jeden z najsmaczniejszych symbolów lata.

Pamiętajmy, że owoce to przecież nasz naturalny sojusznik. Nie powinniśmy jednak tego faktu wykorzystywać nagminnie, bo co za dużo to nie zdrowo w myśl starej zasady. Podsumowując każdy z nas może sam wybrać taki rodzaj pomocniczej diety, ale nigdy nie starajmy się wprowadzić ją jako podstawę, ponieważ ucierpi na tym nasze zdrowie.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz