Inne

Smarownica pneumatyczna zastosowanie i parametry

Niezawodność trwałość maszyn zależy przede wszystkim od ich konserwacji, kiedy robimy to regularnie sprzęt może posłużyć nam na długie lata. Dbając o maszyny musimy pamiętać o jednym, najważniejszym zabiegiem dla naszych maszyn jest ich smarowanie. Do tego celu służy nam smarownica. Na rynku możemy spotkać wiele różnych rodzajów smarownic jednak najczęściej decydujemy się na smarownice pneumatyczną. Znajduje ona zastosowanie zarówno w profesjonalnych warsztatach samochodowych, ale coraz częściej znajduje się ona w garażu zwykłego majsterkowicza.

Smarownice możemy podzielić ze względu na źródło energii i w tym przypadku będą to smarownice, ręczne, nośne, elektryczne oraz pneumatyczne. Smarownice pneumatyczne cieszą się coraz większą popularnością i sięgamy po nie coraz częściej ponieważ są one niezawodne i bardzo proste w obsłudze. Często spotykamy je w warsztatach samochodowych. Smarownice pneumatyczne posiadają wiele zalet o których powinniśmy wiedzieć. Są bardzo proste w obsłudze, zapewniają wygodę pracy oraz wysoką wydajność, wykonane z wysokiej klasy materiałów zapewniają trwałość i odporność na różne czynniki, a także uszkodzenie mechaniczne.

Niewielkim utrudnieniem dla osób chcących zakupić smarownice pneumatyczna może być konieczność posiadania kompresora, gdyż są one napędzane skompresowanym powietrzem. Smarownice pneumatyczne zawierają smar o dużej lepkości jest on tłoczony przez powietrze wytwarzane przez pompę tłokową.

Smarownic pneumatycznych zastosowanie i parametry

Największym atutem smarownic pneumatycznych jest ich szerokie zastosowanie. Od lat są one stosowane zarówno w warsztatach samochodowych, zakładach produkcyjnych jak i również w przydomowych garażach. Służą one do smarowania elementów maszyn, ale również części w samochodach traktorach i maszynach rolniczych bądź budowlanych jak i do konserwacji sprzętu w fabrykach czy autoserwisach.

Chcąc kupić smarownicę pneumatyczną powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej parametry techniczne. Jeżeli zapoznamy się dokładnie ze wszystkimi parametrami łatwiej będzie nam wybrać taki rodzaj smarownicy który będzie najbardziej dopasowany do naszych potrzeb. A zatem powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na pojemność smarownicy. Jeżeli wiemy że będziemy używać jej dużo i często warto zainwestować i kupić taką, która posiada jak największy zbiornik na smar, jeżeli jednak będzie używana sporadycznie nie warto przepłacać. Innym istotnym czynnikiem jest ciśnienie, smarownice pneumatyczne najlepiej spisują się jeżeli są zasilane przez kompresor. Warto także zwrócić uwagę na prędkość przenoszenia smaru, oznacza ona ile smaru może przepompować smarownica w ciągu minuty, oczywiście im więcej tym lepiej.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz