Blog

Wrażliwa skóra dziecka

Dzieci posiadają bardzo wrażliwą skórę, o którą trzeba specjalnie zadbać. Pranie ubranek dla niemowląt i dzieci to ciągła praca. Jednak tych małych ubranek nie należy prać w zwykłym proszku. Może on podrażniać skórę lub wywołać reakcję alergiczną. Dlatego też, lepiej zaopatrzyć się w specjalny proszek do prania dla dzieci.

Jak wybrać proszek do prania dla dzieci?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, czy proszek został przebadany klinicznie lub czy posiada atest Instytutu Matki i Dziecka. Warto także wybrać preparat, który jest hipoalergiczny i posiada starannie dobrane składniki: czyli takie, które czyszczą, a jednocześnie są delikatne da skóry dziecka. Lepiej zdecydować się na proszek, który posiada rozróżnienie na kolor oraz białe pranie. Można kierować się również zapachem proszku – delikatny, mało wyrazisty zapach, będzie lepszy dla niemowląt.

Dzidziuś

Dzidziuś to proszek do prania stworzony specjalnie z myślą o maluszkach. Istnieją dwa odmiany proszku: do kolorów i bieli. Posiada starannie dobrane składniki, które czyszczą
odzież, a równocześnie nie podrażniają delikatnej skóry dziecka. Proszek ten zawiera w swoim składzie płatki mydła, dzięki czemu pieni się delikatnie, a równocześnie świetnie usuwa nawet tłuste plamy. Główną zaletą tego proszku jest delikatny i świeży zapach. Dzidziuś świetnie nadaje się do prania pieluszek, odzieży, a także i bielizny.

Lovela

Hypoalergiczny proszek do prania Lovela również stworzony został z myślą o najmłodszych. Jest bezpieczny i znakomicie chroni wrażliwą skórę dziecka. Mogą go używać także osoby starsze, które cierpią z powodu skóry skłonnej do alergii. Proszki Lovela dostępne są do białego i kolorowego prania. Proszek został przebadany klinicznie i posiada udokumentowany brak rozjaśniaczy (które mogą podrażniać skórę maluszka), nie zawierają enzymów ani sztucznych barwników i przede wszystkim – posiadają specjalnie dobraną i niezwykle delikatną kompozycję zapachową.

Jelp

Kolejny proszek stworzony z myślą o niemowlętach i małych dzieciach to Jelp. Ten hypoalergiczny proszek świetnie nadaje się również dla alergików oraz całej rodziny. Klasyczny proszek Jelp został przebadany klinicznie i nie zawiera fosforanów oraz wybielaczy optycznych i sztucznych barwników. Delikatny i subtelny zapach świetnie nadaje się dla dzieci, albowiem nie drażni ich nosków. Proszek przeznaczony jest do białego i kolorowego prania.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz