Blog

Na czym polega masaż tajski?

Masaż tajski jest bardzo popularną na całym świecie techniką nie tylko masażu, ale również relaksowania umysłu, odprężenia się. Jest on nazywany jogą dla leniwych, gdyż prócz wszystkich ruchów masujących, osoba wykonująca tajski masaż układa ciało osoby masowanej w pozycjach charakterystycznych dla jogi. Ale zacznijmy od początku.

Masaż tajski jest jedną z technik medycyny naturalnej znanej przez tajskich mnichów. Został on wynaleziony, a właściwie opracowany, w tajskich świątyniach dwa i pół tysiąca lat temu. Jest to swego rodzaju terapia orientalna, posiadająca zarówno zalety lecznicze, jak i relaksujące gabinet masażu kraków. Podstawą masażu tajskiego jest połączenie podczas jednego zabiegu różnych technik uciskania wrażliwych punktów znajdujących się na ludzkim ciele. Prócz tego osoba masująca łączy techniki refleksologii, pracy z kanałami energetycznymi, krwiobiegiem, medytację i jogę. Warto podkreślić, że technika masażu tajskiego jest dość nietypowa i gdy po raz pierwszy poddamy się temu zabiegowi możemy być nieco zaskoczeni. Masowanie odbywa się na ziemi, na cienkiej macie. Dzięki temu masażysta ma łatwy dostęp do wszystkich kończyn pacjenta. Co ciekawe, do masażu nie są używane żadne olejki czy kremy. Wszystko odbywa się na sucho, przez cienką odzież.

By uciskać odpowiednie punkty ciała nie jest konieczne rozbieranie się, wystarczy po prostu luźne rozłożenie się na macie oraz ubranie składające się z cienkich tkanin. Bardzo ważny jest fakt, że w masażu tajskim masażysta angażuje do zabiegu niemal całe swoje ciało. Uciska mięśnie i kończyny pacjenta za pomocą swoich palców, dłoni, przedramion, łokci, kolan czy stóp. Masaż tajski jest połączeniem mocniejszego i delikatniejszego uciskania mięśni w rytmiczny sposób z ich rozciąganiem w celu rozluźnienia i zrelaksowania. Za pomocą tej innowacyjnej w Polsce techniki masażu, pacjent jest całkowicie rozluźniony, zarówno pod względem fizycznym jak i duchowym. Dzięki włączeniu do masażu technik masażu i jogi, przynosi on głęboki relaks i uwolnienie od wszelkich napięć. Masaż tajski jest świetną techniką, która przynosi poprawę kondycji fizycznej, duchowej i intelektualnej.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz