Blog

Uprawiaj sport ze swoim dzieckiem – wózek do biegania

Dobry wózek podstawowym elementem wyprawki dziecięcej

Do spacerów po lesie i innych nierównościach warto wybrać wózek na kołach pompowanych z dobrą amortyzacją. Najlepsza amortyzacja to ta w stelażach krzyżowych. Wybierając wózek, który będziesz musiała wnieść po schodach dobrze by składał się w jednym kawałku, bo inaczej może zabraknąć Ci rąk. Najlepiej składa się x lander, ma też opcję gondoli (składa się tak samo, jak wersja spacerowa). To wózek, który możesz zarzucić na ramię i wejść po schodach z dzieckiem na ręku czy w chuście. Jest lekki, z łatwością poradzisz sobie z wnoszeniem go.

Wózki do biegania również są wspaniałym pomysłem.

Musisz pamiętać, że malutkie dziecko, jak noworodek, jest bardzo delikatne, więc biegi w wózku niekoniecznie będą dobrym pomysłem, szczególnie w gondoli. Jeśli chcesz biegać z niesiedzącym dzieckiem to najlepiej zaopatrzyć się w wózek z siedziskiem hamaczkowym, tak aby dziecko było wpięte a wstrząsy amortyzowane. Taką opcję znajdziesz na przykład w wózkach, które mogą być przyczepkami rowerowymi.

Jeśli jesteś fanem joggingu, taki wózek będzie idealny dla Ciebie i Twojego dziecka. Wybierając wózek warto wziąć pod uwagę wózki x ladner, które są bardzo wygodne, praktyczne i ładne. Wybierając wózek na zimę musisz wziąć pod uwagę dwie rzeczy: śnieg i wielkość gondoli. Śnie, bo wózek powinien mieć pompowane koła, które lepiej pojadą po trudnej nawierzchni. A duża gondola, bo dziecka w kombinezonie zajmuje po prostu więcej miejsca. Wózki x lander, są najlepszą opcja, ponieważ są doskonale jakościowo. Wózka nie powinno się wybierać w pośpiechu, zaplanuj więc na to wydarzenie konkretny dzień. Najlepiej, żebyś była wypoczęta, ponieważ przyda ci się sporo siły i cierpliwości. Choć rodzina i przesądne koleżanki przestrzegają cię, żeby zbyt wcześnie nie kupować wyprawki, z wózkiem nie można czekać do samego końca. Dobrze jest więc wybrać go, będąc np. w szóstym miesiącu ciąży, kiedy rosnący brzuszek jeszcze bardzo nie przeszkadza. Kupić wózek możesz przecież później, tylko dowiedz się w sklepie o jego dostępność.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz