Blog

Z czego znane jest Giżycko?

Giżycko to blisko 30-tysięczne miasto w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie giżyckim. Nie bez powodu miasto to nazywane jest również stolicą żeglarstwa w Polsce – znajdują się tutaj dwa duże jeziora – Kisajno oraz Niegocin, a samo miasto słynie z nowoczesnego i największego portu jachtowo-pasażerskiego na Mazurach. Aby poznać najbardziej aktualne informacje Giżycko warto odwiedzić portal gizycko360.pl. Z czego jeszcze znane jest Giżycko?

​Twierdza Boyen

Znanym i dobrze rozpoznawalnym zabytkiem historycznym w Giżycku jest twierdza o kształcie gwiazdy. Jest to Twierdza Boyen zbudowana w roku 1846, a samą nazwę dla twierdzy wybrał król Prus Fryderyk Wilhelm. W czasie I wojny światowej twierdza służyła jako miejsce stacjonowania żołnierzy, a po samej wojnie została uznana za obiekt przestarzały do działań militarnych i później służyła już innym celom, na przykład jako szpital polowy, a następnie jako ośrodek szkoleniowy oficerów. Obecnie większość obszaru twierdzy została oddana do dyspozycji przewodnikom, którzy oprowadzają turystów po tym historycznym miejscu. Odbywają się tutaj również od czasu do czasu różnego rodzaju rekonstrukcje historyczne, które przyciągają do tego miejsca tłumy osób.

​Zamek Krzyżacki w Giżycku

Warto wspomnieć o tym, że około roku 1340 został w Giżycku wzniesiony charakterystyczny zamek w którym mieściła się kiedyś siedziba prokuratora zakonnego. Sama budowla została kilka razy zniszczona i częściowo odbudowywana przez lata. Po jednym z ostatnich remontów w latach 60. XX wieku mieścił się tutaj hotel. Współcześnie zamek został odbudowany między rokiem 2009 i 2011, aby ponownie służył za hotel. Dzisiaj mieści się tutaj również restauracja i dodatkowe atrakcje dla turystów oraz wynajmujących pokoje. Sam hotel może pomieścić blisko 170 osób w stylowych i klimatyzowanych apartamentach.

​Ekomarina Giżycko

Ekomarina to nowoczesny port pasażerski, który został wybudowany w roku 2010. Jest to miejsce bardzo często odwiedzane przez żeglarzy, ale również turystów, którzy mogą skorzystać z trasy spacerowej, aby podziwiać panoramę jeziora. W obiekcie z łatwością odnajdą się żeglarze, którzy mogą skorzystać z pełni możliwości tego miejsca. Po przycumowaniu w basenie portowym mogą korzystać z energii elektrycznej i bieżącej wody. Znajduje się tutaj również kuchnia oraz pralnia, a także system odbioru ścieków. Można tutaj przezimować swój jacht lub skorzystać z usług serwisowych. Dostępne są restauracje i lokale usługowe. Jest również możliwość wynajmu sal konferencyjnych do celów biznesowych.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz