Jak poradzić sobie z tęsknotą?
Blog

Jak poradzić sobie z tęsknotą?

Tęsknota jest uczuciem, które odczuwamy z powodu braku bliskiej osoby u swojego boku. Może ona pojawić się zarówno w stosunku do przyjaciół, rodziny, jak i ukochanego. Każdy kiedyś doświadczył tego zjawiska i dla nikogo nie było ono przyjemne. Tęsknota powoduje, że stajemy się przytłoczeni, a nasze myśli bezustannie nawiązują do osoby, której obok nas nie ma. Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposób, dzięki którym będziemy mogli zniwelować to uczucie, a nawet całkowicie się go pozbyć.

Sposoby na poradzenie sobie z tęsknotą

Sposobów na poradzenie sobie z tęsknotą jest wiele. Najważniejszą kwestią jest znalezienie sobie dodatkowe zajęcia, na których się skupimy. Przez takie działanie nasze myśli zostaną skierowane na inną rzecz, bardziej priorytetową, którą będziemy wykonywać w danym momencie. Najgorszym rozwiązaniem, jakie może być podczas tęsknoty jest usiąść w miejscu i nic nie robić. Wtedy będziemy się jeszcze bardziej zadręczać. Inną metodą jest przypisanie konkretnego znaczenia danej sytuacji, która spowodowała, że dotknęło nas takie uczucie. Bowiem, jeżeli tęsknota jest spowodowana odejściem partnera to powinniśmy dokładnie przeanalizować, dlaczego tak się stało. W związku z tym, jeżeli nasz partner odszedł od nas z powodu poznania innej osoby to powinniśmy dawać satysfakcji takiej osobie z powodu smucenia się, lecz powinniśmy się cieszyć, iż taka osoba została wyeliminowana z naszego życia. Gdyż po prostu nie zasługiwała na naszą uwagę. Kolejnym sposobem na poradzenie sobie z tęsknotą jest poszukiwanie pozytywnych wzmocnień w nowej sytuacji oraz wyjście do ludzi, którzy spowodują, że nasz nastrój się poprawi.

Kiedy tęsknota może przerodzić się w uzależnienie?

Tęsknota w niektórych przypadkach może okazać się bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, że uczucie tęsknoty przerodzi się w zaburzenia emocjonalne o różnym nasileniu. Przede wszystkim trzeba zaakceptować nową sytuację, w której się znaleźliśmy i przystosować się do innego codziennego funkcjonowania, które nas czeka. Należy pamiętać, że nic nie dzieje się bez przyczyny. W związku z tym, jeżeli spotkała nas pewna sytuacja, która wywołała u nas uczucie tęsknoty to powinniśmy stawić jej czoła i iść na przód. Uczucie tęsknoty w raz z upływem czasu minie. Najważniejsze jest, aby przetrwać pierwszy etap tego stanu, a później wszystko wróci do normy.

Co należy zaliczyć do niepokojących sygnałów wynikających z tęsknoty?

Do niepokojących sygnałów wynikających z tęsknoty należy zaliczyć przede wszystkim:

  • zaniedbywanie osób najbliższych
  • złe samopoczucie
  • odczuwanie silnego niepokoju

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz