Blog

Jak wybrać najlepszą ofertę karty kredytowej?

Karta kredytowa potrafi być dużym ułatwieniem, ale także pułapką. Dlatego wybór najlepszej oferty jest bardzo ważny. Dzięki karcie kredytowej możemy podreperować domowy budżet lub wynająć samochód na wakacjach. Jak wybrać najlepszą kartę kredytową? 

Określ swoje potrzeby

Zanim zdecydujesz się na założenie karty kredytowej, dokładnie określ swoje potrzeby. W jakim celu chcesz założyć kartę? I czy w ogóle jest Ci ona potrzebna? Po przeanalizowaniu sytuacji nierzadko okazuje się, że mamy wystarczające zarobki, a karta kredytowa trafiłaby zapomniana do szuflady. Innym przypadkiem jest niedopasowanie karty. Wybieramy kartę kredytową pierwszą z brzegu, a potem okazuje się, że nie możemy sobie z nią poradzić. Jak uniknąć takich sytuacji? Właśnie zacznij od określenia swoich potrzeb i do nich dobierz odpowiednią kartę. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karty kredytowej? 

W pierwszej kolejności sprawdź jakie jest oprocentowanie karty. Żeby móc używać karty kredytowej za darmo trzeba spełnić kilka ściśle określonych warunków. W każdym innym przypadku naliczane są odsetki. Dlatego warto sprawdzić na jakim są poziomie, żeby w razie czego nie mieć problemów ze spłatą. 

Na drugim miejscu jest opłata za wydanie i użytkowanie karty. Niektóre banki doliczają opłatę za samo wydanie karty kredytowej. Warto sprawdzić czy i ile taka usługa kosztuje, zanim podpiszemy umowę. Musisz także pamiętać, że posiadanie karty kredytowej niekoniecznie jest darmowe. Opłaty za kartę najczęściej występują w formie rocznej, czasem zdarza się także, że w miesięcznej. Najlepsze oferty bankowe nie posiadają opłat za użytkowanie karty kredytowej i warto takich szukać. Gdzie możesz znaleźć najlepsze oferty? Zobacz ranking kart kredytowych.

Wybierając ofertę karty kredytowej zwróć także uwagę na okres bezodsetkowy. Jest to czas, w którym możemy korzystać z przyznanego nam kredytu bez płacenia prowizji od transakcji gotówkowej. Najczęściej wynosi on od 48 do 56 dni. Bardzo ważne są także wypłaty z bankomatów, które często obciążone są dodatkowymi kosztami. 

Jak złożyć wniosek o kartę kredytową? 

Jeszcze do niedawna, żeby uzyskać kartę kredytową trzeba było osobiście udać się do banku. Dziś możesz wygodnie złożyć wniosek przez Internet. Inną opcją, która również nie wymaga wychodzenia z domu, jest założenie karty przez telefon. Jednak najprostszym sposobem jest założenie karty przez bankowość elektroniczną. Wystarczy, że wejdziesz na stronę wybranego banku i złożysz wniosek na niej zamieszczony. 

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz