Blog

Jak znaleźć najtańszego kuriera do palety?

Najczęściej po palety sięgamy, gdy chcemy nadać duży i ciężki ładunek. Charakterystyczna podstawa ułatwia przygotowanie przesyłki oraz sprawia, że łatwiej się ją transportuje przy wykorzystaniu na przykład wózka widłowego. Poza tym całość jest bardziej stabilna. Niezależnie od tego, co wysyłamy, można ładunek odpowiednio zamocować do palety oraz nadać wybranym kurierem. Co istotne, to bezpieczny, szybki i tani sposób na to, by dostarczyć towary do odbiorcy. Poza tym całą procedurę można wykonać przez internet, a to oszczędza czas. Palety wysyłają zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorstwa z różnych sektorów, a firmy kurierskie proponują bardzo atrakcyjne warunki.

Tanie palety kurierem

Przesyłki paletowe są transportowane na charakterystycznych podstawach. W umownym standardzie mają one wymiary 120 x 80 centymetrów, choć można znaleźć również inne modele. Przede wszystkim na specjalnej platformie transportuje się ładunki o dużej wadze i wymiarach lub też mniejsze przedmioty w większej ilości, które składają się na jeden ładunek. Drewniana (lub wykonana z tworzyw sztucznych) paleta staje się doskonałą podstawą. W pewien sposób nadaje całej przesyłce regularny kształt. Muszą oczywiście mieścić się w zalecanych przez przewoźników parametrach. Spośród nich niezwykle istotna będzie maksymalna wysokość. Dzięki temu na paletach można wysyłać na przykład RTV i AGD, meble, urządzenia gastronomiczne, maszyny produkcyjne, części samochodowe, materiały budowlane, a także opakowania zbiorcze z różnego rodzaju towarami. Oczywiście w przesyłce nie mogą się znaleźć ładunki zabronione w transporcie na podstawie wytycznych przewoźnika oraz krajowych i międzynarodowych przepisów.

Paleta standardowa kurierem

Z ekonomicznego punktu widzenia najlepiej jest wysyłać standardowe palety. Pozwala to magazynom i kurierom sprawnie zarządzać przestrzenią, a tym samym usprawniają transport. Najczęściej sięga się po palety EUR, ale wykorzystywane są również pół palety, skrzyniopalety, palety CP czy standardowe palety ze specjalnymi nakładkami. Oczywiście przygotowywany ładunek musi być odpowiednio zapakowany. Przede wszystkim nie może wystawać poza obrys wybranej podstawy. Nie może być także wyższy niż zalecane przez kurierów parametry. Całość musi być odpowiednio zamocowana oraz zabezpieczona, by nie uległa uszkodzeniu oraz nie zagroziła innym przesyłkom. Warto wykorzystać folię bąbelkową lub folię stretch, karton lub specjalne narożniki z kartonu i folią. Sam sposób pakowania będzie oczywiście zależny od specyfiki przesyłki.

Jak nadać paletę kurierem?

Aby wysłać paletę warto skorzystać z oferty pośredników. Dają oni dostęp do różnych narzędzi i przede wszystkim pozwalają w szybki sposób porównać propozycje kurierów, a tym samym znaleźć tę najbardziej korzystną. Na Donati24.pl po wpisaniu w formularzu zamówienia podstawowych parametrów takich jak waga, wymiary, a w niektórych przypadkach także dane adresowe nadawcy i odbiorcy otrzymamy wycenę poszczególnych przewoźników wraz z prognozowanym czasem doręczenia. To najlepszy sposób na to, by wysyłać palety taniej, szybciej, bez konieczności wychodzenia z domu. Na cenę palety wpływać będą ciężar i wymiary przesyłki – liczone wraz z podstawą oraz odległość, jaką musi pokonać, a także wybrane opcje dodatkowe. Za niestandardową przesyłkę trzeba będzie oczywiście zapłacić więcej.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz