Blog

Koszt profesjonalnej zabudowy targowej – ile wynosi?

Udział firmy w targach branżowych to inwestycja, która może się zwrócić z dużą nawiązką. Żeby jednak tak się stało, nie może zabraknąć odpowiedniej zabudowy targowej. To ona będzie w dużej mierze odpowiedzialna za to, ile osób zainteresuje się stoiskiem bliżej i podejdzie do niego, aby dowiedzieć się więcej, a ile osób minie je bez zastanowienia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, ile kosztuje wynajem lub kupno profesjonalnej zabudowy targowej!

Ile wynosi i od czego zależy koszt profesjonalnej zabudowy targowej?

Wśród najbardziej istotnych czynników, które wpływają na ostateczny koszt wynajmu lub zakupu stoiska targowego, należy wymienić przede wszystkim wielkość i poziom skomplikowania zabudowy. Im większa i bardziej złożona, unikatowa konstrukcja, tym będzie ona po prostu droższa. Nie bez znaczenia są również oświetlenie (ilość, jakość), wyposażenie (stoliki, krzesła, lady i nie tylko) i elementy multimedialne (na przykład ekrany).

Najprostsze stoiska, składające się w dużej mierze z lady i ścianki z logo przedsiębiorstwa (czyli tak zwane stoiska konferencyjne), wiążą się z oczywistych względów z najmniejszym kosztem. Jeśli będziemy chcieli takie stoisko wynająć, co jest tańsze niż zakupienie go na własność, musimy przygotować się na koszty od średnio kilku tysięcy do 10 000 złotych.

Stoiska modułowe, łatwe w transporcie i montażu, można wynająć za kwotę od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, przy czym pierwszy wynajem będzie najdroższy, a kolejne już tańsze. Za pierwszym razem trzeba bowiem wykonać indywidualne wydruki i obłożenia z nazwą oraz logo firmy. To wartościowa opcja dla firm z różnych branż i różnych rozmiarów. Posłuży przez wiele targów, a w razie potrzeby można modyfikować ułożenie poszczególnych modułów bądź wyposażenie, dzięki czemu nie wkradnie się element nudy.

Ciężej wskazać nawet przybliżoną cenę stoiska wykonywanego na indywidualne zamówienie, ponieważ takie stoisko z reguły jest dość drogie, ponieważ wszystkie elementy muszą być wykonywane od podstaw, ale wiele zależy od sytuacji. Ogółem mówiąc, trzeba przygotować co najmniej kilkanaście tysięcy złotych.

Najlepiej poprosić eksperta o wycenę

Trudno tak naprawdę o dwie zabudowy targowe, których kupno lub wynajem kosztowałyby co do złotówki tyle samo. Aspektów wpływających na ostateczny koszt usługi jest tak wiele, że może on być bardzo rozbieżny dla poszczególnych firm. Dlatego też najlepiej po prostu zgłosić się do firmy tworzącej zabudowy targowe, jak na przykład https://www.expotextil.pl/stoiska-targowe/ i przedstawić jej swój plan, oczekiwania oraz możliwości finansowe.

Wykonawca oszacuje, ile będzie kosztował wynajem lub zakup wymarzonej profesjonalnej zabudowy targowej, a jeśli kwota ta okaże się dla firmy zbyt dużym wyzwaniem, wskaże alternatywne, tańsze rozwiązania. Każdy z pewnością będzie w stanie znaleźć w ramach swojego budżetu właściwą opcję, która pozwoli na zmaksymalizowanie zysków ze swojej obecności na targach.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz