Blog

Wywóz odpadów budowlanych – jak legalnie pozbyć się śmieci po remoncie?

Remonty oraz budowa domu wiążą się z powstaniem sporej ilości gruzu, oraz innych odpadów budowlanych. Warto wiedzieć, że takich śmieci nie można wyrzucać do kubłów na odpady komunalne, a co gorsza do lasu. Śmieci poremontowe trzeba umieścić w kontenerze lub specjalnym worku i przewieźć je do odpowiedniego punktu. Citygruz – Warszawa wywóz odpadów może dostarczyć kontener pod Twój dom i zajmie się wywozem śmieci z remontu. Jest to prosty sposób na legalne pozbycie się problematycznych odpadów.

Legalny wywóz odpadów poremontowych – to musisz wiedzieć

Wywóz gruzu i śmieci takich jak farby, kleje, panele podłogowe, styropian, papa i wiele innych na własną rękę jest skomplikowany. Oprócz tego, że musisz pamiętać o tym, aby przechowywać te odpady w bezpieczny sposób, niezbędne jest też przygotowanie środka transportu. Nie powinno się wyrzucać śmieci po remoncie do śmietników na osiedlu i inne miejsca, które nie są do tego przeznaczone.

Jeśli zostaniesz przyłapany na gorącym uczynku, to może spotkać Cię kara w postaci wysokiego mandatu. Wyrzucanie gruzu i innych śmieci w nieodpowiednie miejsce zagraża środowisku. Niebezpieczne substancje ze śmieci remontowych mogą przeniknąć do gleby lub wody, co powoduje poważne konsekwencje.

Przetrzymywanie śmieci poremontowych na posesji lub wywożenie ich w miejsce do tego nieprzeznaczone np. las jest traktowane przez prawo jak wykroczenie. Nie warto ryzykować, tym bardziej, że skorzystanie z usług profesjonalnej firmy jest o wiele tańsze niż zapłacenie mandatu za nielegalne pozbywanie się gruzu.

Co zrobić z odpadami budowlanymi po remoncie?

Przed rozpoczęciem remontu zaopatrz się w specjalne worki lub duży kontener na odpady. W tym miejscu będziesz mógł bezpiecznie przechowywać wszystkie śmieci, które wygenerujesz podczas remontu. Wypożyczenie kontenera od firmy to wygodne rozwiązanie, ponieważ możesz zdecydować, na jak długo chcesz go mieć pod swoim domem. Możesz wynająć go tylko na kilka dni lub na dłuższy okres, jeśli w grę wchodzą poważne prace remontowo-budowlane. Wystarczy, że skontaktujesz się z polecaną firmą ze swojego miasta i wskażesz, w jakie miejsce ma ona przywieźć kontener. Istnieje możliwość, zabrania pełnego kontenera i podstawienie nowego od razu. W ten sposób oszczędzasz czas i możesz skupić się na sprawach związanych z remontem, wywożeniem śmieci zajmą się profesjonaliści. Skorzystanie z usług firmy to zdecydowanie jeden z lepszych sposobów na legalne pozbycie się gruzu i innych śmieci po remoncie.

Mogą Ci się spodobać