Budownictwo

Jak szybko i łatwo pozbyć się śmieci po remoncie? Wynajem kontenera na gruz

Remont mieszkania lub domu, nawet jeśli w grę wchodzi tylko niewielkie odświeżenie przestrzeni, zawsze wiążę się, z wygenerowaniem sporej ilości problematycznych odpadów. Kleje, opakowania po farbach, tapety, panele podłogowe, gruz i wiele innych śmieci sprawia problem, jeśli chodzi o utylizację. Odpadów poremontowych nie można wyrzucić do śmietników komunalnych na osiedlu, a wywożenie ich do lasu jest surowo zabronione. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak legalnie i szybko posprzątać nieruchomość po remoncie? Najlepszym rozwiązaniem jest wynajem specjalnego kontenera od firmy Gruzers.

Kontener na gruz i odpady poremontowe – kiedy skorzystać?

Kontener na gruz oraz odpady poremontowe przyda się, jeśli planujesz gruntowny remont nieruchomości. Burzenie ścian, zdzieranie podłóg, skuwanie kafli ze ścian – wszystkie te prace generują ogromne ilości śmieci. Nawet niewielki remont mieszkania potrafi być problematyczny, jeśli chodzi o wyrzucanie śmieci.

Aby bezpiecznie składować odpady i legalnie się ich pozbyć należy wynająć specjalny kontener. Możesz postawić go pod domem lub pod blokiem. Wystarczy wybrać odpowiedni rozmiar kontenera i zapełniać go odpadami. Profesjonalna firma może nie tylko dostarczyć kontener na miejsce, ale także zajmie się wywozem śmieci.

Nawet jeśli masz do wywiezienia bardzo duże ilości gruzu i odpadów budowlanych to możesz zlecić to zadanie firmie. Do kontenerów możesz wrzucić m.in.: gruz, złom, opony, stare meble, kleje, farby. Ustawienie kontenera blisko miejsca remontu ułatwia zachowanie porządku. Na bieżąco możesz wyrzucać odpady i w ten sposób nie zagracisz miejsca remontu.

Jak wybrać kontener na gruz?

Jeśli wcześniej nie miałeś do czynienia z gruntownym remontem, to możesz mieć problem z oceną tego, jak duży kontener będzie Ci potrzebny. Nie musisz się jednak martwić, ponieważ wystarczy skontaktować się z firmą. Pracownik pomoże Ci w wyborze odpowiedniego rozmiaru kontenera. Na podstawie kilku informacji będzie on w stanie bez problemu stwierdzić jaki rozmiar kontenera będzie odpowiedni w przypadku prac remontowych, które planujesz. Nawet jeśli okaże się, że ilość gruzu i odpadów budowlanych jest większa, niż jest w stanie pomieścić kontener, to łatwo można to rozwiązać. Firma wynajmująca kontener przyjedzie po niego, opróżni go i przywiezie z powrotem na miejsce. Podczas zamawiania kontenera wystarczy określić, na jak długo go potrzebujesz i jaki rodzaj śmieci się w nim znajdzie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie i koszt wynajmu kontenera, warto wliczyć w cenę remontu.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz