rowery enduro
Blog

Rowery enduro – czym są i skąd je zamówić?

Szukając dla siebie (lub na przykład osoby bliskiej) nowego roweru, można natrafić na taką ciekawą kategorię, jak rowery enduro. Nie należy ich mylić z motocyklami enduro, ponieważ to dwie zupełnie inne kategorie maszyn czy też pojazdów, natomiast faktycznie mają one pewne wspólne cechy, w szczególności, jeśli chodzi o ich zastosowanie.

W tym materiale chcielibyśmy przybliżyć Wam właśnie koncept rowerów enduro. Do czego one służą i w jakich warunkach jeździ się na nich najlepiej? Gdzie można je zamówić i jakie są dostępne opcje w tym względzie?

Czym jest rower enduro i do czego służy?

Jeżdżenie rowerem po górskich ścieżkach to dobry sposób na wypoczynek, ale też na walkę z “zasiedzeniem”. Trzeba jednak być świadomym tego, że nie każdy rower poradzi sobie w trudnych, górskich warunkach, pełnym stromych górek czy ostrych, szybkich zjazdów.

Rowery enduro przeznaczone są do jazdy po górach. W przeciwieństwie do rowerów downhill, można nimi swobodnie nie tylko zjeżdżać z górki, ale też poradzą sobie z jazdą pod górkę. Są bardzo uniwersalne i sprawdzą się na terenach górzystych różnego typu.

Są to rowery dla wymagających użytkowników, którzy chcą zapewnić sobie jak najlepszą prędkość i przyjemność z jazdy, ale też bezpieczeństwo. W związku z tym nie warto wybierać takiego roweru na chybił-trafił, a zadbać o to, aby w pełni spełniał on nasze oczekiwania. Dzięki temu będziemy czerpać ogromną satysfakcję z górskich przejażdżek.

Skąd zamówić rower enduro?

Żeby kupić dobry rower enduro, nie trzeba wbrew pozorom daleko szukać, ponieważ obecnie bez problemu można zamówić taki rower przez Internet. Ba – mamy kilka opcji w tym zakresie.

Producenci sprzedają rowery enduro o gotowych konfiguracjach, dostępne są też rowery na zamówienie, a więc takie, w przypadku których klient może samodzielnie wybierać poszczególne części z dostępnej puli. To ciekawa opcja, ponieważ w przypadku gotowych modeli, zwykle poszczególne części pochodzą z tej samej kategorii cenowej.

Zaś jeśli wybierzemy składanie roweru na zamówienie, to możemy na przykład wybrać jedną część z bardzo wysokiej półki, a inne bardziej budżetowe, tak, aby zmieścić się w ustalonym przez siebie budżecie. Oczywiście, obie opcje mają swoich zwolenników i to, która będzie lepsza, zależy w dużej mierze od własnych preferencji.

Warto podkreślić, że na poszczególne części ich producenci udzielają gwarancji, tak więc zdecydowanie się na swego rodzaju “składaka” nie jest w żaden sposób ryzykowne i nie trzeba się bać, że w razie jakichkolwiek problemów z rowerem nie będzie możliwości uzyskania pomocy.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz