Inne

Czy zabierać małe dziecko na wesele

Zaproszenie na wesele

Gości weselnych zapraszamy z partnerami życiowymi, osobami towarzyszącymi i z dziećmi (jeśli posiadają). Zapraszamy także rodziny z małymi dziećmi, z reguły dlatego, że także małe dziecko jest członkiem tej rodziny. Pisząc w ten sposób, nie chcemy narazić się świeżo upieczonym rodzicom, a raczej chłodnym okiem spojrzeć na pewne sytuacje. Zapraszając na wesele prosimy także o potwierdzenie swojego przybycia w określonym terminie. Dlatego to najczęściej my jako goście decydujemy czy przyjdziemy na wesele sami czy z małym dzieckiem. To jaką decyzje podejmiecie zależy od was. Nie warto kierować się w tej sytuacji emocjami, a dobrem i komfortem naszego dziecka.

Ślub i wesele

Uroczystość ta wiąże się ze sporą ilością zaproszonych gości. W każdym momencie oprócz nas będzie mnóstwo ludzi, także nam obcych. Kilkaset gości weselnym oznacza, że nie będzie to ciche spotkanie. Sama rozmowa takiej liczby osób oznacza znaczny hałas. Ponadto, na sali weselnej już w drzwiach witać będzie nas zespół muzyczny. Dla osoby dorosłej normalność związana z weselem. Dla małego dziecka, które dopiero poznaje świat, może to być niemiła niespodzianka. Ciągły, często nasilający się hałas może powodować nie tylko rozdrażnienie ale i strach.

Dobro dziecka

Kiedy zastanawiamy się czy zabierać małe dziecko na wesele,kierujmy się przede wszystkim jego dobrem. Zastanówmy się przez chwile jakie jest nasze dziecko. Czy lubi w swoim otoczeniu nowe osoby i wykazuje zainteresowanie, a może raczej każda nowa osoba w ich życiu witana była płaczem i niechęcią. Jak zachowuje się przy dużej liczbie osób w jednym miejscu. Jak nasze dziecko reaguje na hałas. Czy panicznie boi się każdego głośniejszego dźwięku, a może potrafi smacznie spać podczas gdy ty odkurzasz przy włączonym telewizorze. Pamiętaj także, że wesele najczęściej wiąże się ze spożywaniem alkoholu. To podstawowe elementy, na które powinieneś zwrócić zastanawiając się nad tym, czy zabierać małe dziecko na wesele. To ty jako rodzic musisz zdecydować czy twoje dziecko na weselu będzie czuło się komfortowo. Każde dziecko jest inne. Warto więc poświęcić temu chwilę i wybrać rozwiązanie najkorzystniejsze dla dziecka, by nie narażać go na strach i przykre emocje, których możemy uniknąć.

Sami na wesele

Naszym zdaniem, jeśli tylko mamy możliwość zostawienia na kilka godzin dziecka z zaufaną osobą, warto skorzystać z tego przywileju. Wesele to zabawa. Mając małe dziecko przy sobie musimy zając się przede wszystkim nim, a nie sobą. Pozwólmy sobie zatem na chwilę odpoczynku. Jeśli nadarza się okazja na spędzenie czasu we dwoje czemu z tego nie skorzystać. Dobrze wiecie, że małe dziecko to praca na pełen etat. Zostawienie dziecka na kilka godzin np. z dziadkami, nie oznacza, że jesteście złymi rodzicami. To chwila dla was, na którą zasługujecie.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz