Auto

Renowacja felg. Odnowienie starych obręczy.

„Używane nie znaczy gorsze”. To stwierdzenie dobrze oddaje mentalność przeciętnego Kowalskiego. Co jeśli jednak nowe jest piękne, a stare porysowane i szare? Cóż, jeśli mamy do czynienia z felgą samochodową można pomyśleć o jej odnowieniu. Czym jest renowacja felg i jak się ją przeprowadza?

Felgi – nowe czy używane?

Najnowsze modele samochodów są coraz lepiej wyposażone. Producenci dbają nie tylko o wygodę kierowców, ale przede wszystkim o ich bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy. Pomimo tych luksusów bardzo często sami musimy zaopatrzyć się w komplet felg, by nasze auto dobrze się prezentowało. Najczęściej wybieramy obręcze aluminiowe, które nie są wcale tanią zachcianką. Warto pomyśleć o zakupieniu kompletu felg używanych, bo nawet jeśli będą wymagały naprawy możemy wyjść na tym dużo korzystniej.

Prostowanie felg. Często wykonywana naprawa.

Jeśli zdecydujemy się na zakup obręczy używanych musimy być przygotowani na to, że ich stan nie będzie idealny. Prostowanie felg jest najczęściej wykonywaną naprawą. Nawet nowy komplet obręczy może ulec skrzywieniom przez dziury w naszych drogach. Cena naprawy felgi zależna jest od materiału z jakiego jest wykonana. Warto jednak o to zadbać, bo skrzywione obręcze nie tylko wpływają na komfort naszej jazdy, ale przyczyniają się do uszkodzeń zawieszenia w samochodzie.

Renowacja felg. Zacznij od piaskowania!

Pamiętajmy, że warto również zainwestować w renowacje felg. W różnych serwisach fachowcy dokonają oceny naszych obręczy oraz ich ewentualnych uszkodzeń. Po dokonaniu napraw czas na rozpoczęcie procesu renowacji. Piaskowanie to przede wszystkim kompleksowe i dokładne oczyszczanie oraz wygładzanie. Choć opinii jest wiele warto zaufać w tym procesie profesjonalistom. Obecnie do piaskowania używa się pistoletu, najskuteczniejszej – piaskarki kabinowej oraz ciśnieniowej. Proces oczyszczenia i wygładzenia obręczy jest ważny by właściwie przygotować je do dalszych etapów ich renowacji.

Malowanie.

Malowanie proszkowe felg jest najczęstszą metodą barwienia obręczy. Niektórzy preferują jeszcze lakierowanie na mokro, które jest już droższą inwestycją. Należy pamiętać, że zarówno w jednym jak i w drugim przypadku warstwy lakieru są podatne na uszkodzenia spowodowane chociażby zahaczeniem o krawężnik podczas parkowania. Piaskowanie i malowanie felg to podstawy renowacji w które warto zainwestować.

Wybierz sprawdzony warsztat.

Praktycznie wszystkie etapy możesz wykonać własnoręcznie w domu musisz mieć jednak na to spore pokłady czasu. Łatwiej jest zlecić takie prace profesjonalnemu zakładowi wulkanizacyjnemu. Jeśli jesteś z wielkopolski polecamy serwis opon i felg PROserwis Andrzejewscy – Prostowanie felg Poznań. Pracujący tam specjaliści fachowo podejdą do zabiegów prostowania, naprawy i renowacji felg.

 

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz