Auto

Dorabianie klucza do zamka w samochodzie

Właściciele aut wiedzą doskonale jak potrafi zdenerwować zgubienie kluczyka od własnego auta. O ile sytuacja ta spotkała nas w domu, o tyle łatwiej możemy poradzić sobie z niewielkim problemem. Wystarczy znaleźć zapasowy kluczyk i możemy dalej korzystać z samochodu. Prawdziwe kłopoty zaczynają się dopiero wtedy, gdy jesteśmy poza domem – albo co gorsze – na drugim końcu Polski i uświadamiamy sobie, że jedyny klucz od naszego auta, który posiadamy przy sobie, właśnie się złamał lub zgubił.

Dorabianie kluczyków do auta – czy jest drogie?

Zgubienie kluczyka od auta to prawdziwy dramat dla kierowcy, natomiast złamanie go poza miejscem zamieszkania, to istna tragedia. W takiej sytuacji dobrze jest mieć przy sobie zapasowy klucz. Jeżeli z jakiś powodów nie posiadamy w ogóle drugiego kluczyka od samochodu, to warto jest go zawczasu dorobić.

Dorobienie drugiego kluczyka do naszego auta nie stanowi większego problemu. Na podstawie naszego kluczyka możemy dorobić u ślusarza https://www.pogotowie-zamkowe-warszawa-24h.pl/ nowy grot. Zwykle kosztuje to kilkadziesiąt złotych. Prawdziwe kłopoty zaczynają się dopiero wtedy, gdy jesteśmy zmuszeni do dorobienia obu kluczyków. Jest to bez wątpienia dużo kosztowniejsza opcja, której cena zależna jest od modelu elektronicznych zabezpieczeń kluczyka od naszego auta.

W przypadku kluczyków z immobilizerem fachowiec odczytuje odpowiedni kod elektroniczny. Znajduje się on w kluczyku. Następnie zostaje on wgrany do nowego kluczyka, aby ten umożliwiał nam korzystanie z naszego auta. Cena ta jest w głównej mierze zależna od modelu naszego auta. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku starszego auta zapłacimy mniej, niż za dorobienie kluczyka z immobilizerem do nowego auta. Zwykle taka cena wynosi zatem około 150 zł ( w przypadku starych aut), a ponad 200 zł (w przypadku nowych aut).

Czy możliwe jest dorobienie kluczyka w przypadku jego zgubienia?

W przypadku zgubienia wszystkich naszych kluczyków od auta, powinniśmy powiadomić policję oraz ubezpieczyciela naszego auta, jeżeli posiadamy wykupione autocasco. W takiej sytuacji dorobienie kluczyka do auta będzie znacznie tańsze, gdy samochód nie posiada immobilizera. Gdy spotka Ciebie taki problem powinieneś znaleźć ślusarza, który może przyjechać na miejsce. Na podstawie budowy zamka, fachowiec może zrobić nowy grot.

Oprócz tego możemy odwiedzić autoryzowaną stację obsługi pojazdów. Na podstawie dokumentów od naszego auta oraz numeru VIN możliwe będzie dorobienie wtórnika kluczyka. Proces ten jest jednak długotrwały. Może on wynieść nawet kilka tygodni, a sam koszt może wzrosnąć do kilkuset złotych.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz