Zabiegi anti-aging
Medycyna estetyczna potrafi zdziałać cuda. W przypadku cienkich, słabych i przerzedzających się włosów ma skuteczne antidotum – zabiegi anti-aging.
Jaki zabieg wybrać dla siebie? Oczywiście, jak wszystkie zabiegi medycyny estetycznej, kuracje skóry głowy są poprzedzone konsultacją z lekarzem dermatologiem. Wykonuje on badanie, tzw. trichoskopię, oglądając skórę głowy pod dermoskopem i przeprowadza dokładny wywiad. Po takiej konsultacji na pewno pomoże nam wybrać zabieg, który będzie dla nas odpowiedni. Jakie zabiegi oferuje medycyna estetyczna?
Zabiegi na czasie – ratujemy cienkie i przerzedzające się włosy
Mezoterapia skóry głowy
– przeznaczona dla osób, których włosy są cienkie, nasila się ich wypadanie po chorobie czy diecie, a nowe wolno rosną. Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry głowy (igłą lub pistoletem z igłą do mezoterapii) preparatem do poprawy kondycji włosów przez lekarza. Trwa to ok. 20 min i niestety może być nieco bolesne. Zabieg pogrubia cienkie włosy, zmniejsza ich sezonowe wypadanie, odżywia skórę głowy i wzmacnia ją, a to z kolei poprawia kondycję mieszków włosowych. Pierwsze efekty są widoczne po ok. 30 dniach.
Ostrzyknięcie osoczem bogato płytkowym
– jest polecane osobom, których włosy są osłabione, a ich wypadanie intensywne. Dermatolog pobiera z twojej żyły krew, z której uzyskuje osocze. Dodaje do niego specjalny odczynnik pobudzający komórki do odnowy. Za pomocą cienkiej igły ostrzykuje nim skórę głowy. Zabieg trwa ok. 30 min i podobnie jak poprzedni może być bolesny. Pobudza on ukrwienie, a tym samym odżywienie mieszków włosowych i wzrost włosów. Włosy które odrastają są mocniejsze i gęściejsze. Całkowite efekty są widoczne po ok. 3 miesiącach.
Ostrzyknięcie skóry głowy komórkami macierzystymi
– dla osób u których przerzedzanie się włosów ma podłoże genetyczne zaleca się wykonanie zabiegu, polegającego na ostrzyknięciu skóry głowy komórkami macierzystymi. Lekarz robi 3 biopsje o średnicy 2,5 mm w okolicy karku za uchem (miejsce to jest znieczulone) i pobiera wycinki skóry. Potem w specjalnym urządzeniu izoluje się z niej komórki macierzyste, czynniki wzrostu i przygotowuje zawiesinę. Ostrzykuje się nią miejsca łysienia. Trwa to ok. 20-30 min, ukłucia mogą być bolesne. Skóra po pobraniu wycinków goi się do 5-7 dni. Jest to zabieg jednorazowy, nowe włosy pojawiają się po ok. 30-90 dniach. Po tym czasie widać ich wyraźne zagęszczenie.
Po każdym zabiegu powinno się wstrzymać ok. 24 godziny od mycia głowy, farbowania włosów, wystawiania skóry głowy na działanie słońca oraz korzystania z jacuzzi czy basenu.