Dlaczego warto uczyć się języków obcych
Rozwój osobisty

Powody dla których warto jest uczyć się języków obcych

W dzisiejszych czasach znajomość przynajmniej jednego języka obcego nie jest tak jak kiedyś jedynie dodatkowym atutem. Dziś jest koniecznością i władanie tylko i wyłącznie mową ojczystą już nie wystarcza. To jak ważna jest nauka obcych języków, wpajane jest nam od najmłodszych lat. Jak to często bywa, jako dzieci nie zdajemy sobie sprawy z niektórych rzeczy i je po prostu bagatelizujemy. Aby trochę zmotywować Cię do nauki języków obcych, przygotowałam listę korzyści, które może Ci to przynieść. W końcu odpowiednia motywacja potrafi nas przekonać do wielu rzeczy, nawet do nauki 🙂

Dlaczego warto uczyć się języków obcych? Poznaj 4 najważniejsze powody

1. To dobry trening dla naszego mózgu

Nauka języków obcych przede wszystkim rozwija nasz umysł. Podczas przyswajania nowego słownictwa i gramatyki nasz mózg pracuje na zwiększonych obrotach. Można to porównać do treningu, tylko w tym przypadku nie budujemy swojej sylwetki a mózg, który odpowiednio pobudzany jest w stanie nauczyć się bardzo wielu rzeczy. Nauka języków to więc sposób na rozwijanie się, usprawnianie swojego intelektu i stymulowanie szarych komórek do działania. Po jakimś czasie regularnego ćwiczenia obcego języka będziesz w stanie zobaczyć, że Twój mózg pracuje jeszcze sprawniej niż wcześniej. Poprawi się także Twoja pamięć długo i krótko trwała, a także zwiększysz swoją kreatywność.

2. Pracodawcy spojrzą na Ciebie łaskawszym okiem

Języki obce nie są nam potrzebne jedynie w podróży czy życiu prywatnym, ale także w pracy. Znajomość języka angielskiego, niemieckiego lub jakiegokolwiek innego przynajmniej w stopniu komunikatywnym jest teraz wymagana przez większą część pracodawców i dużych korporacji. Polskie firmy coraz częściej podejmują współpracę z zagranicznymi partnerami, co jednocześnie wymusza na nas znajomość języka klienta w celu porozumienia się z nim. Jeśli chcesz zdobyć dobry zawód lub nawet pracować za granicą to znajomość języka obcego jest wręcz koniecznością! Daj sobie szansę na zatrudnienie przez dobrą firmę i już dziś zacznij szlifować swój angielski.

3. Poznasz nowych ludzi i nawiążesz znajomości

Znajomość języków obcych zwiększa Twoje szanse na poznanie nowych osób i nawiązanie kontaktu z ludźmi, którzy mieszkają w innym kraju. Podczas wycieczek za granice łatwiej będzie Ci się porozumiewać z mieszkańcami innego państwa, co jest świetną okazją do stworzenia nowej przyjaźni, a nawet miłości. Wielu obcokrajowców przyjeżdża także do Polski. Być może w pracy, szkole, na uczelni, a nawet w sytuacjach takich jak zakupy będziesz mieć możliwość porozmawiania w innym języku. Taka sytuacja, zamiast niezręcznej ciszy może skończyć się sympatyczną rozmową.

4. Będziesz mieć szansę na poznanie nowej kultury

Jeśli nadal zastanawiasz się, dlaczego warto uczyć się języków obcych, to może przekona Cię mój ostatni argument? Dzięki znajomości obcego języka będziesz rozumieć teksty piosenek, filmy, książki czy też wiersze, które przełożone na nasz język nie zawsze oznaczają to samo. Oglądanie ulubionych filmów czy seriali w oryginalnej wersji może stać się zupełnie nowym przeżyciem. Może okaże się, że serial nabierze zupełnie innego znaczenia i o wiele bardziej podoba Ci się w oryginale? Koniecznie musisz to sprawdzić!

Podsumowując, uczenie się języków obcych może Ci przynieść same korzyści. Jeśli czujesz, że musisz dopracować znajomość jakiegoś języka albo zacząć uczyć się kolejnego to koniecznie zacznij już dziś. Zawsze jest odpowiedni moment na rozwijanie swoich umiejętności językowych.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz