Wnętrza

Worki na gruz – najlepszy zamiennik dla kontenerów

Zalegającego po remoncie czy budowie gruzu będzie trzeba wcześniej czy później się pozbyć. Nie jest to bardzo łatwe, z uwagi na jego wagę, ale jest na to kilka sposobów. Popularnym rozwiązaniem są kontenery, które mogą mieć pojemność od 2 metrów sześciennych w górę.

Kontenery jednak nie są rozwiązaniem idealnym, choćby z racji na to, że może pojawić się problem z uzyskaniem odpowiedniego pozwolenia na postawienie ich w danym miejscu (np. przy drodze) na kilka dni. Worki big bag są ciekawą alternatywą, która może okazać się pomocna w takiej sytuacji.

Worki na gruz – dlaczego warto?

Jeden worek na gruz ma pojemność około 1 metra sześciennego, a więc o połowę mniejszą niż najmniejsze kontenery. Będzie to szczególnie użyteczne w przypadku niewielkich remontów lub prostych prac budowlanych, które wygenerowały relatywnie niewielką ilość gruzu.

Należy pamiętać, że gdy wynajmujemy kontener, opłat zależy od jego pojemności, a nie od tego, w jakim stopniu zostanie wykorzystany. Jeśli więc mamy niewielką ilość gruzu do utylizacji, zamówimy najmniejszy możliwy kontener, a i tak wypełnimy go jedynie w połowie, zapłacimy całą cenę.

Decydując się na worki big bag na gruz Warszawa możemy więc potencjalnie sporo oszczędzić, nie przepłacając za pojemności, których nie bylibyśmy w stanie wykorzystać. Oczywiście, w sytuacji, kiedy chcemy pozbyć się sporej ilości gruzu, wygodniejszym rozwiązaniem będzie jeden większy kontener zamiast kilku mniejszych worków, ale to już zależy od naszych preferencji.

Worki na gruz zajmują niewiele miejsca

Kontenery, nawet te najmniejsze, zajmują sporo miejsca i niekiedy nie można po prostu postawić ich tam, gdzie jest nam najwygodniej. Istnieje co prawda usługa błyskawicznego załadunku, kiedy to pojazd do wywozu gruzu podjeżdża w dane miejsce i parkuje na 30 minut, w którym to czasie ładowany jest gruz.

Jeśli jednak potrzebujemy większej ilości czasu, a jednocześnie nie mamy przestrzeni lub możliwości, aby postawić kontener na kilka dni, worki na gruz mogą być użytecznym rozwiązaniem. Nie każdy jednak wie, że taka opcja w ogóle istnieje. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że proces utylizacji gruzu za ich pomocą jest nie bardziej skomplikowany niż w przypadku kontenerów.

Cała procedura związana z utylizacją gruzu dzięki workom big bag jest bardzo prosta. Wystarczy zamówić worki i poczekać, aż zostaną dostarczone (lub odebrać je osobiście, jeśli zależy nam na czasie), wypełnić i umówić się na termin ich odbioru. Usługodawca zajmie się wszystkimi kwestiami związanymi z wywozem i prawidłową, legalną utylizacją gruzu, w związku z czym my nie będziemy musieli się już niczym martwić.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz