Zdrowie i uroda

Cukry w życiu codziennym

Są jednym z głównych źródeł energii naszego ciała. Węglowodany pełnią również wiele innych funkcji. Są one nieodłącznym składnikiem naszego codziennego jedzenia. Potrzebujemy ich do zachowania energii i prawidłowego przebiegu przemiany materii. Węglowodany wpływają również korzystnie na nasze samopoczucie, dając nam dzięki swoim właściwościom więcej sił do życia.

Niestety są one również odpowiedzialne za otyłość. Jednak starając się ograniczyć ich przyjmowanie nie można przesadzić, gdyż może to prowadzić do nadmiernej senności, czy problemów z koncentracją. Istnieje grupa węglowodanów, którą należy ograniczyć jeśli chce się schudnąć. Są one zawarte w słodkich napojach czy miodzie. Jednak chcąc pozbyć się nadmiernych kilogramów kosztem węglowodanów należy udać się do lekarza- specjalisty w tej dziedzinie, lub do dietetyka, który wyznaczy nam odpowiednie żywienie dla naszego przypadku.

Nie wszystkie węglowodany są przyswajalne przez człowieka. Nie przyswajamy sobie na przykład błonnika, który ma jednak pozytywny wpływ na nasz układ pokarmowy.

Mogą Ci się spodobać