Układ pokarmowy i choroby z nim związane to obszar zainteresowań gastroenterologa. Wrocław oraz jego mieszkańcy mogą korzystać z fachowej pomocy i diagnostyki wykonywanej za pomocą nowoczesnej aparatury medycznej. Sprawdź, kiedy warto zgłosić się do specjalisty i jak przygotować się do wizyty.
Czym zajmuje się gastroenterolog? Wrocław z wieloma możliwościami leczenia
Gastroenterolog, czy inaczej gastrolog, jest to lekarz zajmujący się chorobami żołądka, jelita cienkiego i grubego, dwunastnicy, przełyku, trzustki, wątroby oraz dróg żółciowych. Wśród popularnych schorzeń, z którymi zgłaszają się pacjenci, warto wymienić zgagę, wrzody czy niestrawność.
Specjalista może również diagnozować oraz leczyć choroby autoimmunologiczne, nowotwory zlokalizowane w narządach układu pokarmowego czy zaburzenia czynnościowe. Gastroenterolog zajmuje się także terapią nieprawidłowości występujących w obrębie układu pokarmowego, takich jak stany zapalne i infekcje.
Kiedy warto zgłosić się do gastroenterologa? Wrocław ma dostęp do profesjonalnej, szybkiej pomocy. Do wizyty powinny skłonić takie objawy jak:
- powtarzające się, trudne do zdiagnozowania bóle brzucha,
- problemy z układem trawiennym,
- zaparcia,
- wymioty,
- nagły spadek wagi.
Jakie badania może zalecić lekarz gastroenterolog?
W pierwszym etapie konsultacji lekarz gastroenterolog zbiera dokładny wywiad medyczny i przeprowadza badanie palpacyjne jamy brzusznej. Specjalista zapyta o dolegliwości, choroby współtowarzyszące, dietę, aktywność fizyczną, a także przyjmowane leki oraz suplementy. Warto również przygotować na wizytę dzienniczek żywienia obejmujący około 3 dni.
Następnie, lekarz może zlecić badania, które potwierdzą lub wykluczą diagnozę, takie jak:
- USG jamy brzusznej,
- RTG z kontrastem,
- gastroskopia,
- kolonoskopia,
- badania krwi,
- manometria przełyku.
Zapisz się na konsultację do gastroenterologa. Wrocław wybiera dr hab. n. med. Dorotę Waśko-Czopnik
Cierpisz na wyżej wymienione dolegliwości i chcesz zapisać się do gastroenterologa? Wrocław korzysta z usług dr hab. n. med. Doroty Waśko-Czopnik – specjalistki od chorób wewnętrznych oraz dietetyki. Podwójna specjalizacja gwarantuje, że pacjent otrzyma całościowe zalecenia lekarskie.
Warto podkreślić, że schorzenia układu pokarmowego często wiążą się ze stresem, nieprawidłową dietą czy niedostateczną aktywnością fizyczną na co dzień. Już dziś poznaj szczegóły na temat konsultacji i zapisz się na pierwszą wizytę w wygodny sposób – mailowo lub telefonicznie.