Zdrowie i uroda

Operacje oczu – rodzaje zabiegów i wskazania

Krótko lub dalekowzroczność, jaskra, zaćma – to tylko niektóre z dolegliwości narządu wzroku, z którymi można się uporać nowoczesnymi metodami zabiegowymi. Współczesna okulistyka oferuje skuteczne i bezpieczne operacje oczu. Sprawdź, jakie masz możliwości i kiedy warto zgłosić się na konsultację.

Operacje oczu odpowiedzią na wiele powszechnych problemów

Współczesny tryb życia sprzyja chorobom oczu. Wiele godzin spędzamy przed monitorami komputerów, tabletów czy telefonów, coraz mniej czasu spędzamy w naturze, a nasz wzrok przyzwyczaja się do oglądania obiektów z niewielkich odległości. Również stres czy nieprawidłowa dieta mogą przyczyniać się do pogorszenia wzroku i rozwoju rozmaitych schorzeń. Oczy są także narażone na choroby degeneracyjne – związane ze starzeniem się organizmu.

Na szczęście dzisiejsza okulistyka proponuje rozwiązania dla wielu współczesnych chorób. Operacje oczu, które warto wymienić, to m.in.:

  • chirurgia refrakcyjna – stosuje się ją w leczeniu wad wzroku, takich jak astygmatyzm, krótkowzroczność oraz dalekowzroczność,
  • chirurgia laserowa – stosuje się ją m.in. do korekcji wad wzroku oraz leczenia zaćmy,
  • operacja mięśni służących do poruszania gałką oczną – wykorzystywana jest do leczenia zeza,
  • keratoplastyka, czyli zabiegi przeszczepienia rogówki – stosowana w przypadku zaawansowanych i nieodwracalnych zmian w tkance powodujących zmętnienie rogówki.

Jakie symptomy powinny skłonić do wizyty u okulisty?

Przed każdą operacją oczu lekarz okulista przeprowadza wizytę kwalifikacyjną do zabiegu. Kiedy warto zgłosić się na konsultację? Osoby ze stwierdzoną wadą wzroku lub seniorzy, którzy przekroczyli 61 rok życia powinni pojawiać się w gabinecie raz do roku. Alarmującymi dolegliwościami są m.in.:

  • swędzenie lub pieczenie oczu,
  • suchość oka,
  • uczucie ciała obcego w oku,
  • niewyraźne widzenie z bliska lub daleka,
  • widzenie „niteczek” lub plam świetlnych.

Specjalista przeprowadzi dokładny wywiad lekarski, zmierzy ciśnienie oka i wykona inne niezbędne pomiary, aby dobrać najlepszą metodę operacji oczu.

Operacje oczu na zaawansowanej aparaturze? Wrocławskie Centrum Okulistyczne

Operacje oczu przywracają komfortowe, wyraźne widzenie i znacząco poprawiają jakość życia. Lekarze z Wrocławskiego Centrum Okulistycznego to doświadczona, wysoko wykwalifikowana kadra, która stale poszerza swoje umiejętności biorąc udział w szkoleniach, sympozjach czy konferencjach naukowych. Sprawdź pełną ofertę i skorzystaj z formularza rejestracyjnego. Po zabiegu wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w aplikacji pacjenta WCO.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz