Zdrowie i uroda

Jakie są sposoby na wydatne usta?

O wydatnych ustach marzyły już nasze prababki. Wtedy, aby osiągnąć zamierzony efekt po prostu przygryzały wargi kilkakrotnie. Obecnie mamy jednak wiele kosmetycznych środków, które mogą pomóc nam w uzyskaniu pełnych, pięknych ust. Musimy jednak pamiętać o ich pielęgnacji. Dlatego przed nałożeniem szminki czy błyszczyka warto je najpierw zmiękczyć i wygładzić. Najlepiej zrobić to peelingiem enzymatycznym albo … płynnym miodem zmieszanym z cukrem. Gdy usta są odpowiednio przygotowane możemy przystąpić do ich malowania i korygowania. Poznaj najpopularniejsze sposoby na wydatne usta!

  1. Korygowanie kształtu za pomocą makijażu

Jednym ze sposobów na uwydatnienie ust jest ich odpowiedni makijaż. Warto poeksperymentować z dwoma kolorami pomadki. Jak to zrobić? Najpierw nabierz na pędzelek nieco ciemniejszą pomadkę i pomaluj usta w okolicy kącików. Następnie również korzystając z pędzelka wypełnij środek ust pomadką w jaśniejszym kolorze. Taka gra kolorów sprawia, że nasze usta wydają się pełniejsze.

Kolejnym sposobem na wydatne usta jest obrysowanie ich konturówką. Obrysuj wargi kredką po zewnętrznej stronie, ale nie więcej niż milimetr! Kontur rozetrzyj delikatnie pędzelkiem w kierunku ust i wypełnij pomadką – najlepiej nakładając ją pędzelkiem.

Aby osiągnąć wydatne usta przy pomocy makijażu warto rozjaśnić ich zarys. Po nałożeniu podkładu na twarz tuż nad linią górnej wargi nałóż rozświetlający korektor. Rozetrzyj kosmetyk palcami do góry, by całkowicie stopił się ze skórą. Na koniec pomaluj usta pomadką.

  1. Powiększenie ust kwasem hialuronowym

Jeżeli marzy ci się trwalszy efekt i nie straszne są ci bardziej inwazyjne sposoby na wydatne usta, to ciekawym rozwiązaniem jest powiększenie ich kwasem hialuronowym. Do zabiegu nie musisz się specjalnie przygotowywać – wystarczy wywiad przeprowadzony przez lekarza i wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Przed zabiegiem nałożony zostaje krem znieczulający. Kiedy znieczulenie zacznie działać, lekarz przystępuje do wstrzyknięcia kwasu hialuronowego. Są różne techniki podawania preparatu, w zależności od efektu, jaki chciałabyś uzyskać. Po zabiegu usta przez kilka dni są opuchnięte, mogą pojawić się też zasinienia. Gdy obrzęk ustąpi wskazana jest wizyta kontrolna, na której okaże się, czy konieczne będzie dodatkowe podanie kwasu hialuronowego. Można wtedy skorygować ewentualne nierówności. Podanie kwasu to sposób na wydatne usta, którego efekty utrzymują się 8-10 miesięcy. Przeciwwskazaniem jest ciąża, opryszczka, alergie, zaburzenia krzepnięcia krwi, a także niektóre terapie lekowe.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz