Zdrowie i uroda

Dieta – jakie posiłki można na niej spożywać?

Nadmiar kilogramów sprawia, że wiele osób decyduje się na zmianę swojego stylu życia. Większa aktywność fizyczna oraz częste pobyty na siłowni nierzadko są jednak niewystarczające, aby pozbyć się niechcianej otyłości. Oprócz niej niezbędna jest bowiem także właściwa dieta. 

Co można jeść w trakcie diety?

Wiele osób obawia się, że dieta wiąże się z wyrzeczeniem się wielu smakołyków. Takie myślenie jest jednak zupełnie nieprawdziwe, ponieważ na diecie można jeść wiele pysznych rzeczy. Co prawda, rekomendowane jest odstawienie słodyczy oraz wysokokalorycznych przekąsek, jednak nie oznacza to, że nie można znaleźć dla nich ciekawych alternatyw. W diecie odchudzającej należy przede wszystkim zredukować ilość białka, zastępując je zdrowymi węglowodanami. Oznacza to, że osoby na diecie powinny jeść duże ilości warzyw i owoców. Aby miały one więcej walorów smakowych, warto łączyć je w sałatki. Dzięki temu będą nie tylko korzystne dla zdrowia, ale również atrakcyjne dla naszych kubków smakowych. Na diecie redukcyjnej świetnie spisują się przede wszystkim takie owoce jak jabłka, gruszki oraz cytrusy. 

Jakie posiłki dobrze sprawdzą się podczas diety redukcyjnej?

Pomimo że warzywa i owoce powinny być fundamentem diety redukcyjnej, to nie oznacza to, że należy jeść wyłącznie je. Osoby na diecie mają bowiem sporą dowolność i mogą eksperymentować chociażby z nasionami roślin strączkowych. W tej roli bardzo dobrze spisze się przede wszystkim fasola, ciecierzyca czy groch. Są one bardzo dobrym elementem dań wegetariańskich, dlatego jeśli nie przepadasz za mięsem, a chcesz pozbyć się nadmiaru kilogramów, to rośliny strączkowe powinny być jednym z ważniejszych elementów Twojej diety. Rekomendowane jest również częste spożywanie produktów pełnoziarnistych. Oznacza to, że na diecie swobodnie można, a nawet powinno się, jeść graham, ryż brązowy, makarony pełnoziarniste czy kaszę gryczaną. Produkty te warto łączyć z chudym mięsem. Choć na diecie powinno być go relatywnie niewiele, to kurczak bądź indyk świetnie uatrakcyjnią smak potraw, a równocześnie nie zaburzą Twojego planu dietetycznego. 

Napoje podczas diety

Wiele osób zapomina o tym, że dieta obejmuje nie tylko posiłki, ale również napoje. Podczas gdy starasz się zrzucić niechciane kilogramy, powinieneś zrezygnować ze słodzonych napoi, alkoholu oraz napoi energetycznych. Są one bowiem nie tylko niezdrowe, ale również zawierają związki, które przyspieszają tycie. Zamiast nich lepiej stawiać na duże ilości wody oraz koktajlów owocowych. Na redukcji dobrze sprawdzi się również herbata i mięta. Warto jednak mieć na względzie to, że powinny być one wyłącznie uzupełnieniem, albowiem podstawę zawsze powinna stanowić niegazowana woda mineralna. 

Mogą Ci się spodobać