spinki do mankietów
Życie codzienne

Jak nosić spinki do mankietów? 

Spinki do mankietów, chociaż są małym dodatkiem do męskiego stroju, to potrafią nadać elegancji. Ważne jednak, żeby spinki do koszuli były odpowiednio dopasowane do okazji i stylizacji. A wybór jest szeroki, więc nie jest to takie proste zadanie. Jak wybrać spinki do mankietów i jak nosić ten stylowy dodatek? 

Spinki do mankietów – jak je nosić? 

Spinki do mankietów najczęściej nosi się na specjalne okazje. Nadają one stroju elegancji i sygnalizują, że doceniasz rangę wydarzenia. Spinki są dodatkiem do eleganckich koszul. Nieodłącznym elementem smokingu i fraku, chociaż nierzadko łączy się je także z garniturem. Kiedy nosi się spinki do mankietów? Do ważnych i eleganckich wydarzeń z całą pewnością należą śluby, wyjścia do teatru, oficjalne przyjęcia firmowe, bal, czy ważna kolacja. 

Spinki do koszuli możemy założyć, także na mniej formalne wydarzenia, jednak takie, do których będą one pasować. Spinki do koszuli sprawdzą się, jako dodatek, na imprezie sylwestrowej, wieczorze kawalerskim, czy np. imprezie tematycznej. Tutaj wybór spinek do mankietów nie jest już tak ograniczony. Dodatek  może być odzwierciedleniem naszego charakteru, na przykład w śmieszne napisy, czy ciekawe wzory. W przypadku formalnych i oficjalnych okazji, warto jednak postawić na proste i eleganckie spinki do mankietów. 

Jak wybrać spinki do mankietów? 

Pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę przy wyborze spinek do mankietów, to koszula. Nie sam dodatek, ale podstawowy elementem każdej eleganckiej  stylizacji. Spinki do mankietów najczęściej dobiera się do koszul z rękawami w stylu francuskim. Mankiet takiej koszuli jest inaczej uformowany – jest sztywniejszy i ma specjalne guziki, do których można wpiąć spinkę. Pamiętaj, żeby mankiet ze spinką lekko wystawał spod marynarki. 

Po drugie, spinki muszą być dopasowane do koloru i ogólnej stylistyki stroju. Spinki mają za zadanie spiąć stylizację w całość. Dlatego ich odpowiednie dopasowanie jest tak ważne. Co ważne, spinki powinny pasować nie tylko do koszuli, czy garnituru, ale także do paska zegarka, czy klamry na pasku przy spodniach. 

Trzecią, ale nie mniej ważną zasadą przy wyborze spinek, jest ich kolor – srebrny lub złoty. Złote spinki do koszuli dobiera się do garnituru w ciepłych kolorach. Na przykład bordowych. Z kolei spinki srebrne najlepiej wyglądają w towarzystwie zimnych barw – wszelkich odcieni szarości, błękitu, czy bieli. Jeżeli wybierasz się z osobą towarzysząca, to pamiętaj, że spinki powinny pasować także do jej stroju. 

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz