Praca zdlana i coworking – nowe trendy w światowych firmach
Biznes

Praca zdlana i coworking – nowe trendy w światowych firmach

W czasach powszechnego rozwoju internetu zmienił się charakter pracy i powstało wiele nowych zawodów. Dzięki sieci możliwe stał się zarabianie nie wymagające od nas wychodzenia z domu.  Wiele osób wybrało taką drogę, ponieważ praca w domu wydawała się spełnieniem ich marzeń.

Jak każde zjawisko praca zdalna ma również i drugą, mniej atrakcyjną stronę. Wymaga ogromnej determinacji, umiejętności zarządzania czasem i samokontroli, ponieważ w warunkach domowych ciężko jest nam się skupić na działaniach związanych z życiem zawodowym. Gdy pracujemy w domu mamy zbyt wiele rozpraszaczy. Robimy częste przerwy na przygotowanie posiłków, rozmowę przez telefon czy drzemkę.

Jesteśmy bowiem sami, nikt nas nie kontroluje, nikt się nam nie przygląda. W takiej sytuacji łatwo o spadek wydajności. Innym problemem pracy w domu jest alienacja społeczna.  W przeciwieństwie do tradycyjnej pracy nie mamy kontaktu z innymi ludźmi, nie mamy z kim porozmawiać, nie nawiązujemy relacji. Dla osób, które długotrwale pracują w domu jest to problem większy, niż mogłoby się na początku wydawać.

Alternatywą dla pracy w domu są biura coworkingowe. Są to firmy, które udostępniają swoim klientom biurka lub pomieszczenia w większym obiekcie, spełniającym warunki biurowe. Osoby korzystające z ofert takiego biura mogą opłacić biurko na kilka dni, godzin, czy na cały miesiąc. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że pracuje się wśród innych ludzi, często freelancerów i właścicieli małych firm.

Jest zatem możliwość interakcji i poznania osób zajmujących się różnymi dziedzinami. Rozwiązanie to ułatwia nawiązywanie relacji zawodowych, umożliwia wymianę poglądów. Biura coworkingowe oferują swoim klientom również prowadzenie księgowości. Trzeba jednak pamiętać, że biura prowadzą księgowość jedynie w sytuacji, kiedy nasza firma jest mała.

Oferują także możliwość zarejestrowania swojej firmy na adres biura, zajmują się również doradztwem początkującym przedsiębiorcom. Praca w takich warunkach z pewnością jest bardziej efektywna. Chociaż pracujemy zdalnie, czujemy się jakbyśmy byli w pracy, mamy do dyspozycji kompleksowo wyposażone biuro, nie musimy samodzielnie prowadzić księgowości naszej firmy, nie musimy również szukać zewnętrznej firmy, która się nią zajmie. Warto przemyśleć takie rozwiązanie,

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz