darmowe przyjemności
Życie codzienne

6 przyjemnych rzeczy które możesz mieć całkowicie za darmo

“Nie ma nic z darmo” – ale czy na pewno? Wielu osobom przyjemności kojarzą się z rzeczami, za które trzeba zapłacić. Wyjście do kina, kolacja w restauracji, nowe ciuchy .. to wszystko kosztuje, a przecież to właśnie takie przyjemności najlepiej poprawiają nam humor. Warto jednak poszukać nieco głębiej a może okazać się, że wiele rzeczy, które sprawiają przyjemność, możemy mieć za równe zero złotych. Jedyne co musimy zrobić to dobrze ich poszukać i umieć czerpać z nich radość. Aby trochę Wam ułatwić szukanie przyjemności za darmo, zdradzę Wam dziś kilka z nich.

Przyjemności za darmo – bo nie za wszystko co dobre trzeba w życiu płacić

Poczucie spełnienia i radości za darmo, tak bez wydawania pieniędzy na nowe rzeczy? Wbrew pozorom tak, to możliwe. Każdy z nas lubi jak jest mu dobrze i przyjemnie. Tak już jesteśmy zbudowani, że nawet podświadomie robimy wszystko tak, abyśmy to my byli zadowoleni. Taki wrodzony hedonizm nie jest niczym złym i dobrze, jeśli dbamy o swoje “interesy” – oczywiście póki nie krzywdzimy tym innych i nie myślimy tylko o sobie.

Małe nagrody, przyjemności i pochwały motywują nas do działania. Dlatego są bardzo ważne w naszym codziennym życiu, abyśmy nie poczuli się jak męczennicy. Tak jak już wspomniałam, zazwyczaj są to rzeczy, za które trzeba zapłacić. A to nowy ciuch, lepszy telefon, wyjście ze znajomymi do kina – takie rzeczy cieszą i są potrzebne, jednak warto wiedzieć, że niektóre przyjemności dostaniemy za darmo i trzeba z tego korzystać. Jakie to rzeczy? Już mówię. 🙂

Spacer

Zacznijmy od czegoś z pozoru przyziemnego. Spacer wbrew pozorom może być naprawdę przyjemny. Chodząc, możemy się zrelaksować, oczyścić umysł, a dodatkowo naładować się endorfinami, które płyną z aktywności fizycznej. Wystarczy kilkanaście minut spaceru, a już możesz poczuć się lepiej. Szczególnie jeśli na co dzień bardzo dużo czasu spędzasz za biurkiem. Spacer może zredukować stres, dotleni Twój mózg i sprawi, że poprawi Ci się humor. Co najlepsze nic nie kosztuje (no może odrobinę chęci) i możesz pójść pospacerować w każdej wolnej chwili.

przyjemności za darmo

Rozmowa

Bliskość innych ludzi i komunikacja z nimi jest bardzo ważną częścią naszego życia. Nawiązywanie nowych znajomości i tworzenie relacji jest nam niezbędne do tego, aby dobrze funkcjonować i zachować zdrowie psychiczne. W końcu czy wyobrażasz sobie nie mieć kontaktu z żadnym innym człowiekiem i nie móc z nikim porozmawiać? Ja też nie.

Po dłuższym czasie byłoby to z pewnością męczące i taka izolacja źle wpłynęłaby nie tylko na samopoczucie, ale także kondycję umysłową. Rozmowa z kimś bliskim jest czymś, co możemy mieć całkowicie za darmo i dodatkowo sprawia nam to przyjemność. Podzielenie się z kimś, tym co u nas słychać, porozmawianie o problemach i o sukcesach pozytywnie wpływa na nastój i jest w stanie poprawić nam cały dzień.

Uśmiech

Uśmiech i bycie miłym dla drugiej osoby nic nas nie kosztuje. Może za to poprawić humor nie tylko nam, ale także innej osobie. Poczuć się przyjemnie możemy nie tylko poprzez sprawianie miłych rzeczy sobie, ale także drugiemu człowiekowi. Czasem wystarczy drobna pomoc, dobre słowo i miły gest i już możemy poczuć wewnętrzną radość z tego, że jesteśmy dobrymi ludźmi.

Samorozwój

Rozwijanie swoich pasji i zdobywanie nowych umiejętności może bardzo poprawić humor i często nie będzie Cię nic kosztowało. Jeśli chcesz pogłębić wiedzę na jakiś temat, możesz skorzystać ze zbiorów biblioteki w swoim mieście lub zajrzeć do internetu. W dzisiejszych czasach mamy tak duży dostęp do darmowych informacji, że aż żal z tego nie skorzystać.

Na YouTubie aż roi się od różnego typu poradników – jak zrobić coś, jak nauczyć się czegoś, a specjaliści dzielą się na swoich blogach cennymi informacjami na temat tego, jak rozwinąć się w jakiejś dziedzinie. Poczucie, że stale się rozwijasz i z dnia na dzień, jesteś mądrzejszy, o nowe wiadomości sprawi, że poczujesz przyjemność, a w końcu nie kosztowało Cię to zupełnie nic.

dobre nawyki

Ruch

Uwierz, że nie do każdego sportu musisz kupić drogi sprzęt i zapisać się na płatne lekcje. Poranna gimnastyka, joga, bieganie lub aerobik nic Cię nie muszą kosztować, a na pewno sprawią Ci przyjemność. Tak jak już wspomniałam, aktywność fizyczna uwalnia endorfiny, które powodują, że czujemy szczęście i przyjemność. Poświęć kilkanaście minut dziennie na ćwiczenia, a już poprawi Ci się humor i będziesz miał więcej siły do wykonywania zadań.

Natura

Słońce, gwiazdy, las i ładna pogoda – wszystkie te rzeczy są za darmo, a potrafią sprawić, że czujemy się lepiej. Przyroda, która nas otacza, może działać relaksująco. Otwórz się na nią i zacznij doceniać to, co ma nam ona do zaoferowania. Wystarczy po prostu położyć się na trawie, spojrzeć w niebo i łapać promienie słoneczne – to bardzo przyjemne i nie musimy za to płacić. Podziwianie zachodu lub wschodu słońca, morza, gór, rzeki i innych darów natury uspokaja i warto co jakiś czas zrobić sobie taki reset na świeżym powietrzu. Pamiętaj tylko o tym, aby się za to odwdzięczyć i nie działać na jej szkodę.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz