Na czym polega doradztwo finansowe?
Biznes

Na czym polega doradztwo finansowe?

Doradztwo finansowe jest wykonywane wyłącznie przez osoby niezależne, które nie są związane z żadną instytucją finansową.

Przede wszystkim należy zaznaczyć, iż doradcą finansowym może zostać praktycznie każdy, kto tego chce. Otóż, Komisja Nadzoru Finansowego nie uregulowała precyzyjnie, kto może się w taki sposób tytułować. Aby stać się doradcą finansowym wystarczy więc jedynie założenie działalności gospodarczej o takim profilu. Do głównych zadań doradcy finansowego należy przede wszystkim przedstawienie swojemu klientowi stosowanych informacji na temat kredytów, ale również na temat inwestycji. Oprócz tego, trzeba także zaznaczyć, że obowiązkiem każdego doradcy finansowego jest odpowiednia ochrona majątku klienta oraz zapewnienie mu zabezpieczenia finansowego. W chwili obecnej na polskim rynku finansowym jest zarejestrowanych wielu doradców finansowych. Dlatego przed wyborem tego odpowiedniego warto dokładnie się zastanowić.

Jakie aspekty należy brać pod uwagę przy wyborze odpowiedniego doradcy finansowego?

Przy wyborze odpowiedniego doradcy finansowego powinniśmy brać pod uwagę kilka kwestii. W szczególności musimy zwrócić uwagę na to, jak duże posiada doświadczenie i zapoznać się z opiniami innych klientów, którzy korzystali z jego usług. Opinie na temat poszczególnych doradców finansowych możemy bez problemu znaleźć w internecie. Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest to, czy dany doradca finansowy angażuje się w podejmowane przez siebie współprace.

W jakich sytuacjach warto skorzystać z usług doradcy finansowego?

Otóż, jeżeli chodzi o sytuację, w których warto skorzystać z usług doradcy finansowego to można do nich zaliczyć przede wszystkim: kwestię zmiany rezydencji podatkowej, chęć ekspansji na rynki zagraniczne, ale także planowanie różnego rodzaju inwestycji. Oczywiście przykładów takich może być o wiele więcej.

Cechy dobrego doradcy finansowego

Do cech dobrego doradcy finansowego można zaliczyć w szczególności:

  • dobrą komunikację z klientem
  • rozeznanie na rynku finansowym
  • wysoko rozbudowane kompetencje sprzedażowe
  • odpowiednio dobra prezentacja własnej osoby
  • wysoko rozwinięte zdolności analityczne

Zakres obowiązków doradcy finansowego obejmuje przede wszystkim pośrednictwo między bankiem lub inną instytucją finansową, a klientem, jak również doradztwo w zakresie wyboru pakietów ubezpieczenia oraz inwestycji. Doradca finansowy zajmuje się także kompletowaniem wszelkich potrzebnych dokumentów oraz przygotowywaniem rozliczeń i analiz. W związku z tym, gdy mamy u swego boku odpowiedniego doradcę, może mieć pewność, że nasze finanse są bezpieczne.

Mogą Ci się spodobać

Dodaj komentarz